Nawigacja

 • 100 lat Niepodległej

  100 lat Niepodległej - Obrazek 1

  ,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
  zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka.
  Kto chce ten może, kto chce ten zwycięża,
   byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy”.

   

  9 listopada 2018r. w Zespole szkół w Serokomli odbył się uroczysty apel, upamiętniający jubileusz stu lat odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólnie świętowali wszyscy od dzieci 3 – letnich, po uczniów klas VIII i młodzież klas III gimnazjalnych. O godzinie 1111 społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski (4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego). Montaż słowno – muzyczno – taneczny przypomniał nam ,,okruchy naszej historii”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby dzień tak wyjątkowy zapadł na długo w naszej pamięci.

  W przygotowanie tego uroczystego spotkania zaangażowani byli rodzice, dzieci i młodzież naszej szkoły. Praca odbywała się pod ,,czujnym okiem” nauczycieli i wychowawców.

  Danuta Drejka

 • List do Rodziców

  Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                        

   

   

   

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

   

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   

   Z wyrazami szacunku

   

   

  Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
  Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości - Obrazek 1

 • Spotkanie z ratownikiem medycznym

  Spotkanie z ratownikiem medycznym - Obrazek 1

  W październiku naszą szkołę odwiedziła pani, która pracuje w Pogotowiu Ratunkowym jako ratownik medyczny.

  Na spotkaniu z uczniami klas II i III udzieliła instruktażu oraz zademonstrowała tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pani ratownik uświadomiła uczniom na czym polega jej praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomiła uczniom iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniała uczniom ważne telefony alarmowe .

  Pani ratownik pokazała uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Opowiedziała uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.

  Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

                                                        Agnieszka Gałązka

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 1

  W miesiącu październiku nasza szkoła brała udział w akcji edukacyjnej „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem akcji było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczycie prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”.

     Ponadto uczniowie wzięli udział w głośnym czytaniu zorganizowanym 19 października z okazji Dnia Głośnego Czytania. W wydarzeniu uczestniczyła pani bibliotekarka ze szkolnej biblioteki.

     Uczniowie grupowo lub indywidualnie wykonali prace plastyczne: komiksy o Słodziakach oraz krótkie historie przygód leśnych zwierząt wraz z ilustracją. Podczas obchodów Dnia Głośnego Czytania dzieci prezentowały swoje prace. Uczniowie klasy IIb przygotowali inscenizację opowiadania o leśnych zwierzakach i zaprezentowali ją młodszym kolegom z klas I.

                                                                                                                                                               Agnieszka Gałązka

 • Konkursy Lubelskiego Kuratora Oświaty

  W roku szkolnym 2018/2019 Lubelski Kurator Oświaty organizuje - we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli - konkursy przedmiotowe dla uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.
  Poniżej zamieszczamy Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i klas gimnazjalnych województwa lubelskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 oraz terminarz ich przeprowadzania.

  O szczegółach organiacyjnych konkursów przeprowadzanych na etapie szkolnym będą informować nauczyciele poszczególnych przedmiotów.

  Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tegorocznych konkursach przedmiotowych.

  regulamin_konkursy_przedmiotowe_2018_2019.pdf

  Terminy_eliminacji_2018_2019.pdf

 • 28.09.2018

  Moduł Ogłoszenia został zmodyfikowany

 • Z plecakiem do kościoła

  Z plecakiem do kościoła - Obrazek 1

  W niedzielę 9 września 2018r. wszystkie dzieci klas I rozpoczynające naukę w szkole podstawowej przyniosły do kościoła plecaki w nich przybory szkolne. Na uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12,00 Ksiądz Proboszcz Henryk Domański dokonał uroczystego błogosławieństwa dzieci, ich rodziców, wszystkich zgromadzonych na Eucharystii, oraz plecaków i przyborów szkolnych. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki z modlitwą do Anioła Stróża.

  Danuta Drejka

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego - Obrazek 1

  3 września 2018r. uczniowie Zespołu Szkół w Serokomli rozpoczęli kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym. Oprawę liturgiczną przygotowali: Przewodnicząca Rady Rodziców, uczniowie szkoły i chór szkolny pod kierunkiem opiekunów – nauczycieli.

  Dalsza część uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się w szkole. Pani Dyrektor powitała zebranych, szczególnie tych, którzy pierwszy raz przekroczyli mury tej szkoły. Podała niezbędne informacje organizacyjne. Głos zabrał Wójt Gminy Serokomla, życzył wszystkim wielu sił, zapału do pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

  Kolejną częścią było spotkanie uczniów ze swoimi wychowawcami. Uczniowie poznali organizację pracy w nowym roku szkolnym.

  Danuta Drejka

 • Spotkanie z kosmetyczką

  Spotkanie z kosmetyczką - Obrazek 1

  W ramach programu „Dbam o zdrowie” realizowanego w świetlicy szkolnej, dnia 10.06.2018r. odbyło się spotkanie z kosmetyczką, panią Iwoną.

  Podczas spotkania pani Iwona w interesujący sposób omówiła tajniki dotyczące higieny i pielęgnacji cery młodzieńczej oraz opowiedziała o najczęściej występujących problemach skórnych. Udzieliła wskazówek oraz informacji na temat pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Wykonała zabieg pielęgnacyjny na twarz jednej z uczennic, wykorzystując do tego profesjonalne produkty kosmetyczne.

  Wspomniała również, że stosowanie zasad zdrowego stylu życia wpływa pozytywnie na młodą cerę. Poruszyła temat higieny osobistej oraz zaznaczyła, że podstawą pielęgnacji każdej cery jest demakijaż, dzięki któremu skóra będzie mogła odpoczywać i regenerować się podczas snu.

  Podczas spotkania pani Iwona odpowiadała na zadawane przez młodzież pytania oraz udzielała indywidualnych porad i konsultacji.

  Na zakończenie uczennice podziękowały pani Iwonie za poświęcony czas oraz wyraziły swoją wdzięczność za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

   

  Wychowawcy świetlicy

 • Spotkanie z pielęgniarką

  Spotkanie z pielęgniarką - Obrazek 1

  W ramach realizacji programu „Dbam o zdrowie” dnia 18.06.2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pielęgniarką, panią Renatą.

  Pani Renata przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania, aktywnego stylu życia oraz higieny osobistej.

  W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, jakie produkty powinno się ograniczać, w jaki sposób zapobiegać chorobom oraz jakie znaczenie dla zdrowia ma ruch i uprawianie sportu.

  Pani Renata rozdała dzieciom broszury zawierające podstawowe wskazówki i rady dotyczące zasad zdrowego stylu życia oraz informacje o zagrożeniach wynikających z ryzykownych zachowań.

  Następnie uczniowie otrzymali karty pracy „Tola i Tymek na ścieżce zdrowia”, sprawdzające ich wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

  Na zakończenie uczniowie podziękowali pani pielęgniarce za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę na temat zdrowia i bezpieczeństwa.

   

  Wychowawcy świetlicy

 • 08.08.2018

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany

 • MEN: Poradnik bezpiecznego wypoczynku

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

  22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość w szkole poprzedzona była mszą św., na którą licznie zgromadzili się uczniowie i ich rodzice. Oprawę liturgiczną mszy św. przygotował chór szkolny pod kierunkiem opiekunów. W szkole uroczystość poprowadzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Pani Dyrektor omówiła pracę szkoły w bieżącym roku szkolnym, zwracając szczególną uwagę na sukcesy naszych uczniów. Wręczyła świadectwa z paskiem i nagrodę książkową uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen przekraczającą 4,75. Wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów z najwyższą średnią na poszczególnych etapach edukacyjnych. Wyróżniła ucznia, który otrzymał najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego. W tym dniu nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły uczniom o rok programowo niższym. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Przedstawicielka Rady Rodziców ogłosiła wyniki konkursu ,,Klasa na medal”, zwycięzcy otrzymali dofinansowanie do wycieczki szkolnej w przyszłym roku po 300 zł. Pani Dyrektor życzyła wszystkim miłych, wesołych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

  Danuta Drejka   

 • Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

  Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 1

  Dnia 17.06.2018 podczas „Święta Truskawki” na boisku GLKS „Polesie Serokomla” został rozegrany Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Serokomla. W turnieju brały udział cztery drużyny klas IV szkół podstawowych z okolicznych gmin.

  Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Serokomla Piotr Chaber i zaproszeni goście: Starosta Łukowski Janusz Kozioł, Prezes PKS w Łukowie Tomasz Madoń, z-ca wójta Aneta Mazur oraz  sekretarz gminy Teresa Ponikowska.

  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi piłkarze, którzy po ponad 1,5 godzinnej rywalizacji zajęli I miejsce wygrywając ze wszystkimi uczestniczącymi drużynami. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny nagrodzili osobiście: Wójt Gminy Piotr Chaber, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Justyna Gruba oraz Robert Gruba – organizator turnieju. Wszyscy życzyli uczestnikom sukcesów i rozwoju dalszej piłkarskiej kariery.

  Nasi chłopcy oprócz okazałego pucharu za zwycięstwo otrzymali także piłkę  z rąk piłkarzy „Polesie Serokomla”-  Karola Chojęty i Zbigniewa Bancerza, którym dziękujemy za pomoc w organizacji.

  Wyniki rywalizacji:

  Szkoła Podstawowa w Serokomli – I miejsce (opiekun Robert Gruba)

  Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie I drużyna – II miejsce (opiekun Józef Cieślak)

  Szkoła Podstawowa w Przytocznie – III miejsce (opiekun Anna Mitura)

  Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie II drużyna – IV miejsce (opiekun Józef Cieślak)

   

                                                                  Robert Gruba

 • Paintball 2018

  Paintball 2018 - Obrazek 1

  W dniu  04.06.2018 miała miejsce kolejna edycja  popularnej strzelanki paintballowej. Tym razem wzięli w niej udział uczniowie klasy IIIB gimnazjum oraz opiekunowie: Robert Gruba i Barbara Czajka. Celem wycieczki  do Siedlec i Sokołowa Podlaskiego było propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz integracja zespołów klasowych. Uczniowie obejrzeli   film  pt. „Miłość pisana Braillem" – ujmująca historia dziewczy, która nieodwacalnie traciła wzrok, lecz chciała realizować  swoje marzenia. Po filmie odbyło się forum dyskusyjne z nauczycielem akademickim Uniwersytetu Humanistyczo – Przyrodniczego w Siedlcach. Rozmawiano  o tolerancji, niepełnosprawnośći,  o wzajemnym szacunku dla odmienności. Była to cenna lekcja wychowawcza dla młodzieży.   Punktem kulminacyjnym wycieczki była  gra o charakterze strategiczno – obronnym: paintball. Strzelanka oparta na scenariuszu wojskowym dostarczyła uczestnikom dużo pozytywnych emocji. Podczas gry uczniowie ćwiczyli umiejętności taktyczne oraz działanie w zespole. Scenariusz strzelanki został wzbogacony o rozgrywkę popularnej gry Counter Strike. Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                                                                           Robert Gruba

                                                                                                                           Barbara Czajka

 • XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

  Dnia 12 maja 2018r. w Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian. Głównym organizatorem konkursu było Czemiernickie Towarzystwo Regionalne. Najważniejsze jego cele to: rozbudzanie zainteresowań poezją Marianny Bocian, inspirowanie poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad tekstem literackim, kształtowanie kultury żywego słowa. W konkursie wzięło udział 43 recytatorów z powiatów: radzyńskiego, lubartowskiego, bialskiego i łukowskiego.
  W kategorii klas IV – VI poezję Marianny Bocian recytowało 18 uczniów. Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Serokomli reprezentowała Weronika z klasy VI a. Zarecytowała ona wiersz Marianny Bocian pt. „Opis”, który bardzo spodobał się publiczności, dlatego została nagrodzona gromkimi brawami. Otrzymała dyplom uczestnika konkursu i przywiozła ze sobą bagaż doświadczeń z dziedziny kultury żywego słowa.

                                                                                            Małgorzata Wójcik

 • Najnowsze technologie w filmie i teatrze

  Najnowsze technologie w filmie i teatrze - Obrazek 1

  Dnia 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V a, VI a i VI b wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Warszawy, którą zorganizowali nauczyciele poloniści. W Planetarium ,, Niebo Kopernika” obejrzeli film pt. ,, Halo Ziemia” na temat komunikacji międzyludzkiej. Fascynujące było to, że dzięki technologii fulledowej obrazy, muzyka i dźwięki otoczyły ich ze wszystkich stron. Następnie zwiedzili od kulis Polskie Radio S.A. Zapoznali się z jego historią, pracą ludzi radia, zwiedzili studia nagraniowe i emisyjne. W studiu koncertowym Patrycja i Gabrysia miały debiut muzyczny, gdyż zagrały na fortepianie swój ulubiony utwór. Kolejnym punktem programu był Teatr Polski, w którym uczniowie obejrzeli spektakl  ,, Podróże Guliwera” w reżyserii Jarosława Kiliana. Połączenie techniki żywego planu, animacji i projekcji dało wyjątkowo udane efekty w ukazaniu świata liliputów i wielkoludów. Dzięki utworowi Swifta uczniowie przekonali się, że nic nie jest nam dane raz na zawsze, że to, co mamy, należy doceniać i pielęgnować!   

  Czy wycieczka podobała się uczniom? Już chcą jechać na kolejną tego typu …

                                                                                                  Małgorzata Wójcik

 • Zaproszenie dla Rodziców

  Szanowni Rodzice…

  W dniu 13.06.2018r.(środa) o godz. 9.50 w gabinecie specjalistycznym odbędą się warsztaty „Wykorzystanie gier edukacyjnych w niwelowaniu zaburzeń rozwojowych” dla uczniów i rodziców kl. I-III Szkoły Podstawowej”. Warsztaty przeprowadzą specjaliści szkolni.

  godz. 9.50-10.35 klasa IIIB SP

  godz. 10.45-11.30- klasa IA SP i II SP

  godz.11.45- 12.30- klasa IB SP

  godz. 10.45-11.30,(18.06.2018r. poniedziałek)- klasa IIIA SP

  Specjaliści przychodzą po uczniów do klasy o wyznaczonej godzinie.

                                                                         Serdecznie zapraszamy

                                                                                                    Specjaliści szkolni

 • Wyjazd dziękczynny po przyjęciu I Komunii Św.

  Wyjazd dziękczynny po przyjęciu I Komunii Św. - Obrazek 1

  Dnia 22 maja 2018 r. uczniowie klas III szkoły podstawowej wyjechali z rodzicami, wychowawcami i katechetami do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia – Matki Jedności do Kodnia w celu dziękczynienia za przyjęte sakramenty pokuty i pojednania, oraz EucharystiiW programie:historia i odsłonięcie obrazu MB Kodeńskiej, Msza Św. dziękczynna, spacer z przewodnikiem w ogrodach klasztornych, muzeum misyjne. Drugim punktem wyjazdu były Kostomłoty. Uczestnicy poznali historię jedynej na świecie neounickiej parafii obrządku bizantyjsko – słowiańskiego.

  Wspólne ognisko, smaczne kiełbaski i wspólny śpiew zakończył mile spędzony czas dziękczynienia.

  Danuta Drejka  

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Serokomli
  ul. Warszawska 28
  21 - 413 Serokomla
 • /25/ 755 45 09

Galeria zdjęć