Nawigacja

 • Z plecakiem do kościoła

  Z plecakiem do kościoła - Obrazek 1

  W niedzielę 9 września 2018r. wszystkie dzieci klas I rozpoczynające naukę w szkole podstawowej przyniosły do kościoła plecaki w nich przybory szkolne. Na uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12,00 Ksiądz Proboszcz Henryk Domański dokonał uroczystego błogosławieństwa dzieci, ich rodziców, wszystkich zgromadzonych na Eucharystii, oraz plecaków i przyborów szkolnych. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki z modlitwą do Anioła Stróża.

  Danuta Drejka

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego - Obrazek 1

  3 września 2018r. uczniowie Zespołu Szkół w Serokomli rozpoczęli kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym. Oprawę liturgiczną przygotowali: Przewodnicząca Rady Rodziców, uczniowie szkoły i chór szkolny pod kierunkiem opiekunów – nauczycieli.

  Dalsza część uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się w szkole. Pani Dyrektor powitała zebranych, szczególnie tych, którzy pierwszy raz przekroczyli mury tej szkoły. Podała niezbędne informacje organizacyjne. Głos zabrał Wójt Gminy Serokomla, życzył wszystkim wielu sił, zapału do pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

  Kolejną częścią było spotkanie uczniów ze swoimi wychowawcami. Uczniowie poznali organizację pracy w nowym roku szkolnym.

  Danuta Drejka

 • Spotkanie z kosmetyczką

  Spotkanie z kosmetyczką - Obrazek 1

  W ramach programu „Dbam o zdrowie” realizowanego w świetlicy szkolnej, dnia 10.06.2018r. odbyło się spotkanie z kosmetyczką, panią Iwoną.

  Podczas spotkania pani Iwona w interesujący sposób omówiła tajniki dotyczące higieny i pielęgnacji cery młodzieńczej oraz opowiedziała o najczęściej występujących problemach skórnych. Udzieliła wskazówek oraz informacji na temat pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Wykonała zabieg pielęgnacyjny na twarz jednej z uczennic, wykorzystując do tego profesjonalne produkty kosmetyczne.

  Wspomniała również, że stosowanie zasad zdrowego stylu życia wpływa pozytywnie na młodą cerę. Poruszyła temat higieny osobistej oraz zaznaczyła, że podstawą pielęgnacji każdej cery jest demakijaż, dzięki któremu skóra będzie mogła odpoczywać i regenerować się podczas snu.

  Podczas spotkania pani Iwona odpowiadała na zadawane przez młodzież pytania oraz udzielała indywidualnych porad i konsultacji.

  Na zakończenie uczennice podziękowały pani Iwonie za poświęcony czas oraz wyraziły swoją wdzięczność za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

   

  Wychowawcy świetlicy

 • Spotkanie z pielęgniarką

  Spotkanie z pielęgniarką - Obrazek 1

  W ramach realizacji programu „Dbam o zdrowie” dnia 18.06.2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pielęgniarką, panią Renatą.

  Pani Renata przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania, aktywnego stylu życia oraz higieny osobistej.

  W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, jakie produkty powinno się ograniczać, w jaki sposób zapobiegać chorobom oraz jakie znaczenie dla zdrowia ma ruch i uprawianie sportu.

  Pani Renata rozdała dzieciom broszury zawierające podstawowe wskazówki i rady dotyczące zasad zdrowego stylu życia oraz informacje o zagrożeniach wynikających z ryzykownych zachowań.

  Następnie uczniowie otrzymali karty pracy „Tola i Tymek na ścieżce zdrowia”, sprawdzające ich wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

  Na zakończenie uczniowie podziękowali pani pielęgniarce za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę na temat zdrowia i bezpieczeństwa.

   

  Wychowawcy świetlicy

 • 08.08.2018

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany

 • MEN: Poradnik bezpiecznego wypoczynku

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

  22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość w szkole poprzedzona była mszą św., na którą licznie zgromadzili się uczniowie i ich rodzice. Oprawę liturgiczną mszy św. przygotował chór szkolny pod kierunkiem opiekunów. W szkole uroczystość poprowadzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Pani Dyrektor omówiła pracę szkoły w bieżącym roku szkolnym, zwracając szczególną uwagę na sukcesy naszych uczniów. Wręczyła świadectwa z paskiem i nagrodę książkową uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen przekraczającą 4,75. Wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów z najwyższą średnią na poszczególnych etapach edukacyjnych. Wyróżniła ucznia, który otrzymał najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego. W tym dniu nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły uczniom o rok programowo niższym. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Przedstawicielka Rady Rodziców ogłosiła wyniki konkursu ,,Klasa na medal”, zwycięzcy otrzymali dofinansowanie do wycieczki szkolnej w przyszłym roku po 300 zł. Pani Dyrektor życzyła wszystkim miłych, wesołych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

  Danuta Drejka   

 • Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

  Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 1

  Dnia 17.06.2018 podczas „Święta Truskawki” na boisku GLKS „Polesie Serokomla” został rozegrany Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Serokomla. W turnieju brały udział cztery drużyny klas IV szkół podstawowych z okolicznych gmin.

  Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Serokomla Piotr Chaber i zaproszeni goście: Starosta Łukowski Janusz Kozioł, Prezes PKS w Łukowie Tomasz Madoń, z-ca wójta Aneta Mazur oraz  sekretarz gminy Teresa Ponikowska.

  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi piłkarze, którzy po ponad 1,5 godzinnej rywalizacji zajęli I miejsce wygrywając ze wszystkimi uczestniczącymi drużynami. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny nagrodzili osobiście: Wójt Gminy Piotr Chaber, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Justyna Gruba oraz Robert Gruba – organizator turnieju. Wszyscy życzyli uczestnikom sukcesów i rozwoju dalszej piłkarskiej kariery.

  Nasi chłopcy oprócz okazałego pucharu za zwycięstwo otrzymali także piłkę  z rąk piłkarzy „Polesie Serokomla”-  Karola Chojęty i Zbigniewa Bancerza, którym dziękujemy za pomoc w organizacji.

  Wyniki rywalizacji:

  Szkoła Podstawowa w Serokomli – I miejsce (opiekun Robert Gruba)

  Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie I drużyna – II miejsce (opiekun Józef Cieślak)

  Szkoła Podstawowa w Przytocznie – III miejsce (opiekun Anna Mitura)

  Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie II drużyna – IV miejsce (opiekun Józef Cieślak)

   

                                                                  Robert Gruba

 • Paintball 2018

  Paintball 2018 - Obrazek 1

  W dniu  04.06.2018 miała miejsce kolejna edycja  popularnej strzelanki paintballowej. Tym razem wzięli w niej udział uczniowie klasy IIIB gimnazjum oraz opiekunowie: Robert Gruba i Barbara Czajka. Celem wycieczki  do Siedlec i Sokołowa Podlaskiego było propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz integracja zespołów klasowych. Uczniowie obejrzeli   film  pt. „Miłość pisana Braillem" – ujmująca historia dziewczy, która nieodwacalnie traciła wzrok, lecz chciała realizować  swoje marzenia. Po filmie odbyło się forum dyskusyjne z nauczycielem akademickim Uniwersytetu Humanistyczo – Przyrodniczego w Siedlcach. Rozmawiano  o tolerancji, niepełnosprawnośći,  o wzajemnym szacunku dla odmienności. Była to cenna lekcja wychowawcza dla młodzieży.   Punktem kulminacyjnym wycieczki była  gra o charakterze strategiczno – obronnym: paintball. Strzelanka oparta na scenariuszu wojskowym dostarczyła uczestnikom dużo pozytywnych emocji. Podczas gry uczniowie ćwiczyli umiejętności taktyczne oraz działanie w zespole. Scenariusz strzelanki został wzbogacony o rozgrywkę popularnej gry Counter Strike. Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                                                                           Robert Gruba

                                                                                                                           Barbara Czajka

 • XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

  Dnia 12 maja 2018r. w Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian. Głównym organizatorem konkursu było Czemiernickie Towarzystwo Regionalne. Najważniejsze jego cele to: rozbudzanie zainteresowań poezją Marianny Bocian, inspirowanie poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad tekstem literackim, kształtowanie kultury żywego słowa. W konkursie wzięło udział 43 recytatorów z powiatów: radzyńskiego, lubartowskiego, bialskiego i łukowskiego.
  W kategorii klas IV – VI poezję Marianny Bocian recytowało 18 uczniów. Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Serokomli reprezentowała Weronika z klasy VI a. Zarecytowała ona wiersz Marianny Bocian pt. „Opis”, który bardzo spodobał się publiczności, dlatego została nagrodzona gromkimi brawami. Otrzymała dyplom uczestnika konkursu i przywiozła ze sobą bagaż doświadczeń z dziedziny kultury żywego słowa.

                                                                                            Małgorzata Wójcik

 • Najnowsze technologie w filmie i teatrze

  Najnowsze technologie w filmie i teatrze - Obrazek 1

  Dnia 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V a, VI a i VI b wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Warszawy, którą zorganizowali nauczyciele poloniści. W Planetarium ,, Niebo Kopernika” obejrzeli film pt. ,, Halo Ziemia” na temat komunikacji międzyludzkiej. Fascynujące było to, że dzięki technologii fulledowej obrazy, muzyka i dźwięki otoczyły ich ze wszystkich stron. Następnie zwiedzili od kulis Polskie Radio S.A. Zapoznali się z jego historią, pracą ludzi radia, zwiedzili studia nagraniowe i emisyjne. W studiu koncertowym Patrycja i Gabrysia miały debiut muzyczny, gdyż zagrały na fortepianie swój ulubiony utwór. Kolejnym punktem programu był Teatr Polski, w którym uczniowie obejrzeli spektakl  ,, Podróże Guliwera” w reżyserii Jarosława Kiliana. Połączenie techniki żywego planu, animacji i projekcji dało wyjątkowo udane efekty w ukazaniu świata liliputów i wielkoludów. Dzięki utworowi Swifta uczniowie przekonali się, że nic nie jest nam dane raz na zawsze, że to, co mamy, należy doceniać i pielęgnować!   

  Czy wycieczka podobała się uczniom? Już chcą jechać na kolejną tego typu …

                                                                                                  Małgorzata Wójcik

 • Zaproszenie dla Rodziców

  Szanowni Rodzice…

  W dniu 13.06.2018r.(środa) o godz. 9.50 w gabinecie specjalistycznym odbędą się warsztaty „Wykorzystanie gier edukacyjnych w niwelowaniu zaburzeń rozwojowych” dla uczniów i rodziców kl. I-III Szkoły Podstawowej”. Warsztaty przeprowadzą specjaliści szkolni.

  godz. 9.50-10.35 klasa IIIB SP

  godz. 10.45-11.30- klasa IA SP i II SP

  godz.11.45- 12.30- klasa IB SP

  godz. 10.45-11.30,(18.06.2018r. poniedziałek)- klasa IIIA SP

  Specjaliści przychodzą po uczniów do klasy o wyznaczonej godzinie.

                                                                         Serdecznie zapraszamy

                                                                                                    Specjaliści szkolni

 • Wyjazd dziękczynny po przyjęciu I Komunii Św.

  Wyjazd dziękczynny po przyjęciu I Komunii Św. - Obrazek 1

  Dnia 22 maja 2018 r. uczniowie klas III szkoły podstawowej wyjechali z rodzicami, wychowawcami i katechetami do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia – Matki Jedności do Kodnia w celu dziękczynienia za przyjęte sakramenty pokuty i pojednania, oraz EucharystiiW programie:historia i odsłonięcie obrazu MB Kodeńskiej, Msza Św. dziękczynna, spacer z przewodnikiem w ogrodach klasztornych, muzeum misyjne. Drugim punktem wyjazdu były Kostomłoty. Uczestnicy poznali historię jedynej na świecie neounickiej parafii obrządku bizantyjsko – słowiańskiego.

  Wspólne ognisko, smaczne kiełbaski i wspólny śpiew zakończył mile spędzony czas dziękczynienia.

  Danuta Drejka  

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka - Obrazek 1

  W dniu 30 maja została zorganizowana impreza integracyjna z okazji Dnia Dziecka promująca zdrowy styl życia i alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Zabawa odbywała się pod hasłem: Żyj aktywnie i zdrowo, wyglądaj bombowo! Uczestniczyły w niej dzieci z klas I - III i dwie grupy przedszkolne (6-latki). Atrakcje dla dzieci to: zabawy ruchowe przy muzyce, malowanie twarzy i ciała, zabawy z balonami, bańki mydlane, szczudła, ognisko. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Serokomla i Stowarzyszenie Kolonia Zachodnia.

  Dzień Dziecka - Obrazek 2

                                                   Agnieszka Gałązka

 • Wyprawa do Krainy Rumianku

  Wyprawa do Krainy Rumianku - Obrazek 1

     W ramach realizacji programu ekologicznego uczniowie klas I - III uczestniczyli w wyprawie do  ,,Krainy Rumianku”. Wycieczka odbyła się 11 maja i była dofinansowana ze środków Urzędu Gminy w Serokomli. Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w terenowej grze ekologicznej pt. „Awantura w Krainie Rumianku” uczestniczyli w warsztatach plastycznych (wiklina z papieru, produkcja mydełek, ozdabianie talerzy) oraz integrowali się podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku. Dzieci poznały ciekawe postacie: zielarkę, wieśniaczkę, myśliwego, pustelnika, zbierały rośliny zielone i poznały ich zastosowanie w zielarstwie i medycynie.

  Celem wyjazdu było:

  -  poznanie ziół i poszerzenie wiedzy na temat ich znaczenia w życiu człowieka i wykorzystaniu w kuchni,
  - poszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu ekologii w trakcie ekologicznej gry terenowej,
  - integracja klas I - III poprzez wspólne zabawy, udział w warsztatach i ognisko.

                                                                                                                Agnieszka Gałązka

 • Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży

  Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży - Obrazek 1

  15 maja 2018 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią dr Annę Siudem - specjalistkę w zakresie psychologii rodziny i psychologii społecznej. Kierownika Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego Towarzystwa Nowa Kuźnia, naukowca - wykładowcę akademickiego.

  Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w bardzo interesujących i niezwykle pouczających warsztatach na temat zagrożeń oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na eksperymentowanie z używkami. Pani doktor przytoczył kilka przykładów z życia młodzieży, skutki uzależnień oraz sposoby pokonywania trudności.

  Po spotkaniu z młodzieżą odbyło się szkolenie dla nauczycieli pracujących w Gminie Serokomla dotyczące  „Współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży”.

  Po spotkaniu z nauczycielami odbył się spotkanie z rodzicami, które miało na celu przybliżenie problematyki dotyczącej profilaktyki uzależnień, rozpoznawania, reagowania oraz tworzenia planów pomocy dzieciom.

   Spotkania wzmocniły zarówno świadomość zagrożeń i umiejętności ich unikania wśród młodzieży, jak i roli prawidłowych relacji rodzic - dziecko oraz ich wpływu na kształtowanie zachowań niezbędnych do unikania zagrożeń.

  Sylwia Jastrzębska

  Ilona Bigoraj

 • Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy

  Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy - Obrazek 1

  W kwietniu został przeprowadzony konkurs plastyczny „ Bezpiecznie na wsi mamy –upadkom zapobiegamy”.

  Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

  Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy - Obrazek 2

  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

  Z naszej szkoły  prace 2 uczennic  Amelii M.  i Weroniki D. z klasy VI  wzięły udział w konkursie powiatowym.

  Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!!!

  Sylwia Jastrzębska

 • Konkurs "Orzeł Biały nasza duma"

  Konkurs "Orzeł Biały nasza duma" - Obrazek 1

  W miesiącu kwietniu został rozstrzygnięty konkurs kuratoryjny pod hasłem:

   „Orzeł biały nasza duma”. 

  Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Regulamin konkursu przewidywał, że uczestnicy będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.

  Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów

  w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie.

  Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 6 uczniów:

  Arkadiusz i Kinga B. z klasy VI,

  Maja B. z klasy VII,

  Weronika D. i Amelia M. z klasy VI,

  Mateusz D. z klasy II Gimnazjum.

  Wykonane prace były bardzo ciekawe. Wszyscy uczniowie poświęcili wiele trudu i pomysłowości, jednak nie wszystkie spełniały kryteria regulaminu.

  Komisja w składzie: p. Ilona Bigoraj, p. Monika Suka, p. Marzena Sala wyłoniła najciekawsze prace, które wzięły udział w etapie okręgowym.

  Mateusza D.

  Amelii M.

  Weroniki D.

  Prace naszych uczniów zdobyły wyróżnienie na etapie okręgowym, z czego jesteśmy bardzo dumni. Opiekunami konkursu były panie Barbara Bartczak i Sylwia Jastrzębska.

                                                                                      Sylwia Jastrzębska 

 • Konkurs Karaoke w języku angielskim

  Konkurs Karaoke w języku angielskim - Obrazek 1

  Dnia 26 kwietnia 2018 r. czworo uczniów Zespołu Szkół w Serokomli wzięło udział w konkursie Karaoke w języku angielskim w Zespole Szkół w Kocku. Oprócz walorów artystycznych uczestnicy oceniani byli pod względem poprawności wymowy angielskiej. Uczennica klasy IIA gimnazjum w Serokomli wyśpiewała zaszczytne I miejsce, a uczennice z klasy VIa i VIb zajęły III miejsce. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem nauczycieli języka angielskiego p. Magdaleny Sokołowskiej i p. Anny Krasnodębskiej. Nieoceniona okazała się również pomoc nauczyciela muzyki p. Barbary Bartczak, która pomagała przy doborze repertuaru.

  Warto pamiętać, że piosenki nie tylko cieszą ucho, ale także pomagają w nauce języków obcych, a w szczególności ułatwiają artykułowanie trudnych wyrażeń i wzbogacają słownictwo. Dlatego zachęcamy do śpiewania w języku angielskim, a tym samym do nauki języków obcych.

   

  Magdalena Sokołowska

 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika - Obrazek 1

   W II semestrze 2017/2018 roku odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klas I na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Pani bibliotekarka Renata Cąkała zapoznała uczniów z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, zachęcała pierwszoklasistów do aktywnego uczestnictwa w życiu biblioteki, opowiedziała, jak należy korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Na zakończenie krótkiej ale ważnej uroczystości, nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki długo będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu. Pani bibliotekarka założyła karty umożliwiające korzystanie z zasobów biblioteki. Nowo pasowani czytelnicy tłumnie ruszyli do wypożyczenia pierwszych książek ze szkolnej biblioteki. Od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.

                                                                                          Agnieszka Gałązka

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Serokomli
  ul. Warszawska 28
  21 - 413 Serokomla
 • /25/ 755 45 09

Galeria zdjęć