Nawigacja

 • MEN: Poradnik bezpiecznego wypoczynku

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

  22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość w szkole poprzedzona była mszą św., na którą licznie zgromadzili się uczniowie i ich rodzice. Oprawę liturgiczną mszy św. przygotował chór szkolny pod kierunkiem opiekunów. W szkole uroczystość poprowadzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Pani Dyrektor omówiła pracę szkoły w bieżącym roku szkolnym, zwracając szczególną uwagę na sukcesy naszych uczniów. Wręczyła świadectwa z paskiem i nagrodę książkową uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen przekraczającą 4,75. Wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów z najwyższą średnią na poszczególnych etapach edukacyjnych. Wyróżniła ucznia, który otrzymał najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego. W tym dniu nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły uczniom o rok programowo niższym. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Przedstawicielka Rady Rodziców ogłosiła wyniki konkursu ,,Klasa na medal”, zwycięzcy otrzymali dofinansowanie do wycieczki szkolnej w przyszłym roku po 300 zł. Pani Dyrektor życzyła wszystkim miłych, wesołych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

  Danuta Drejka   

 • Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

  Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 1

  Dnia 17.06.2018 podczas „Święta Truskawki” na boisku GLKS „Polesie Serokomla” został rozegrany Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Serokomla. W turnieju brały udział cztery drużyny klas IV szkół podstawowych z okolicznych gmin.

  Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Serokomla Piotr Chaber i zaproszeni goście: Starosta Łukowski Janusz Kozioł, Prezes PKS w Łukowie Tomasz Madoń, z-ca wójta Aneta Mazur oraz  sekretarz gminy Teresa Ponikowska.

  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi piłkarze, którzy po ponad 1,5 godzinnej rywalizacji zajęli I miejsce wygrywając ze wszystkimi uczestniczącymi drużynami. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny nagrodzili osobiście: Wójt Gminy Piotr Chaber, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Justyna Gruba oraz Robert Gruba – organizator turnieju. Wszyscy życzyli uczestnikom sukcesów i rozwoju dalszej piłkarskiej kariery.

  Nasi chłopcy oprócz okazałego pucharu za zwycięstwo otrzymali także piłkę  z rąk piłkarzy „Polesie Serokomla”-  Karola Chojęty i Zbigniewa Bancerza, którym dziękujemy za pomoc w organizacji.

  Wyniki rywalizacji:

  Szkoła Podstawowa w Serokomli – I miejsce (opiekun Robert Gruba)

  Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie I drużyna – II miejsce (opiekun Józef Cieślak)

  Szkoła Podstawowa w Przytocznie – III miejsce (opiekun Anna Mitura)

  Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie II drużyna – IV miejsce (opiekun Józef Cieślak)

   

                                                                  Robert Gruba

 • Paintball 2018

  Paintball 2018 - Obrazek 1

  W dniu  04.06.2018 miała miejsce kolejna edycja  popularnej strzelanki paintballowej. Tym razem wzięli w niej udział uczniowie klasy IIIB gimnazjum oraz opiekunowie: Robert Gruba i Barbara Czajka. Celem wycieczki  do Siedlec i Sokołowa Podlaskiego było propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz integracja zespołów klasowych. Uczniowie obejrzeli   film  pt. „Miłość pisana Braillem" – ujmująca historia dziewczy, która nieodwacalnie traciła wzrok, lecz chciała realizować  swoje marzenia. Po filmie odbyło się forum dyskusyjne z nauczycielem akademickim Uniwersytetu Humanistyczo – Przyrodniczego w Siedlcach. Rozmawiano  o tolerancji, niepełnosprawnośći,  o wzajemnym szacunku dla odmienności. Była to cenna lekcja wychowawcza dla młodzieży.   Punktem kulminacyjnym wycieczki była  gra o charakterze strategiczno – obronnym: paintball. Strzelanka oparta na scenariuszu wojskowym dostarczyła uczestnikom dużo pozytywnych emocji. Podczas gry uczniowie ćwiczyli umiejętności taktyczne oraz działanie w zespole. Scenariusz strzelanki został wzbogacony o rozgrywkę popularnej gry Counter Strike. Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                                                                           Robert Gruba

                                                                                                                           Barbara Czajka

 • XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

  Dnia 12 maja 2018r. w Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian. Głównym organizatorem konkursu było Czemiernickie Towarzystwo Regionalne. Najważniejsze jego cele to: rozbudzanie zainteresowań poezją Marianny Bocian, inspirowanie poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad tekstem literackim, kształtowanie kultury żywego słowa. W konkursie wzięło udział 43 recytatorów z powiatów: radzyńskiego, lubartowskiego, bialskiego i łukowskiego.
  W kategorii klas IV – VI poezję Marianny Bocian recytowało 18 uczniów. Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Serokomli reprezentowała Weronika z klasy VI a. Zarecytowała ona wiersz Marianny Bocian pt. „Opis”, który bardzo spodobał się publiczności, dlatego została nagrodzona gromkimi brawami. Otrzymała dyplom uczestnika konkursu i przywiozła ze sobą bagaż doświadczeń z dziedziny kultury żywego słowa.

                                                                                            Małgorzata Wójcik

 • Najnowsze technologie w filmie i teatrze

  Najnowsze technologie w filmie i teatrze - Obrazek 1

  Dnia 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V a, VI a i VI b wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Warszawy, którą zorganizowali nauczyciele poloniści. W Planetarium ,, Niebo Kopernika” obejrzeli film pt. ,, Halo Ziemia” na temat komunikacji międzyludzkiej. Fascynujące było to, że dzięki technologii fulledowej obrazy, muzyka i dźwięki otoczyły ich ze wszystkich stron. Następnie zwiedzili od kulis Polskie Radio S.A. Zapoznali się z jego historią, pracą ludzi radia, zwiedzili studia nagraniowe i emisyjne. W studiu koncertowym Patrycja i Gabrysia miały debiut muzyczny, gdyż zagrały na fortepianie swój ulubiony utwór. Kolejnym punktem programu był Teatr Polski, w którym uczniowie obejrzeli spektakl  ,, Podróże Guliwera” w reżyserii Jarosława Kiliana. Połączenie techniki żywego planu, animacji i projekcji dało wyjątkowo udane efekty w ukazaniu świata liliputów i wielkoludów. Dzięki utworowi Swifta uczniowie przekonali się, że nic nie jest nam dane raz na zawsze, że to, co mamy, należy doceniać i pielęgnować!   

  Czy wycieczka podobała się uczniom? Już chcą jechać na kolejną tego typu …

                                                                                                  Małgorzata Wójcik

 • Zaproszenie dla Rodziców

  Szanowni Rodzice…

  W dniu 13.06.2018r.(środa) o godz. 9.50 w gabinecie specjalistycznym odbędą się warsztaty „Wykorzystanie gier edukacyjnych w niwelowaniu zaburzeń rozwojowych” dla uczniów i rodziców kl. I-III Szkoły Podstawowej”. Warsztaty przeprowadzą specjaliści szkolni.

  godz. 9.50-10.35 klasa IIIB SP

  godz. 10.45-11.30- klasa IA SP i II SP

  godz.11.45- 12.30- klasa IB SP

  godz. 10.45-11.30,(18.06.2018r. poniedziałek)- klasa IIIA SP

  Specjaliści przychodzą po uczniów do klasy o wyznaczonej godzinie.

                                                                         Serdecznie zapraszamy

                                                                                                    Specjaliści szkolni

 • Wyjazd dziękczynny po przyjęciu I Komunii Św.

  Wyjazd dziękczynny po przyjęciu I Komunii Św. - Obrazek 1

  Dnia 22 maja 2018 r. uczniowie klas III szkoły podstawowej wyjechali z rodzicami, wychowawcami i katechetami do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia – Matki Jedności do Kodnia w celu dziękczynienia za przyjęte sakramenty pokuty i pojednania, oraz EucharystiiW programie:historia i odsłonięcie obrazu MB Kodeńskiej, Msza Św. dziękczynna, spacer z przewodnikiem w ogrodach klasztornych, muzeum misyjne. Drugim punktem wyjazdu były Kostomłoty. Uczestnicy poznali historię jedynej na świecie neounickiej parafii obrządku bizantyjsko – słowiańskiego.

  Wspólne ognisko, smaczne kiełbaski i wspólny śpiew zakończył mile spędzony czas dziękczynienia.

  Danuta Drejka  

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka - Obrazek 1

  W dniu 30 maja została zorganizowana impreza integracyjna z okazji Dnia Dziecka promująca zdrowy styl życia i alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Zabawa odbywała się pod hasłem: Żyj aktywnie i zdrowo, wyglądaj bombowo! Uczestniczyły w niej dzieci z klas I - III i dwie grupy przedszkolne (6-latki). Atrakcje dla dzieci to: zabawy ruchowe przy muzyce, malowanie twarzy i ciała, zabawy z balonami, bańki mydlane, szczudła, ognisko. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Serokomla i Stowarzyszenie Kolonia Zachodnia.

  Dzień Dziecka - Obrazek 2

                                                   Agnieszka Gałązka

 • Wyprawa do Krainy Rumianku

  Wyprawa do Krainy Rumianku - Obrazek 1

     W ramach realizacji programu ekologicznego uczniowie klas I - III uczestniczyli w wyprawie do  ,,Krainy Rumianku”. Wycieczka odbyła się 11 maja i była dofinansowana ze środków Urzędu Gminy w Serokomli. Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w terenowej grze ekologicznej pt. „Awantura w Krainie Rumianku” uczestniczyli w warsztatach plastycznych (wiklina z papieru, produkcja mydełek, ozdabianie talerzy) oraz integrowali się podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku. Dzieci poznały ciekawe postacie: zielarkę, wieśniaczkę, myśliwego, pustelnika, zbierały rośliny zielone i poznały ich zastosowanie w zielarstwie i medycynie.

  Celem wyjazdu było:

  -  poznanie ziół i poszerzenie wiedzy na temat ich znaczenia w życiu człowieka i wykorzystaniu w kuchni,
  - poszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu ekologii w trakcie ekologicznej gry terenowej,
  - integracja klas I - III poprzez wspólne zabawy, udział w warsztatach i ognisko.

                                                                                                                Agnieszka Gałązka

 • Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży

  Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży - Obrazek 1

  15 maja 2018 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią dr Annę Siudem - specjalistkę w zakresie psychologii rodziny i psychologii społecznej. Kierownika Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego Towarzystwa Nowa Kuźnia, naukowca - wykładowcę akademickiego.

  Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w bardzo interesujących i niezwykle pouczających warsztatach na temat zagrożeń oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na eksperymentowanie z używkami. Pani doktor przytoczył kilka przykładów z życia młodzieży, skutki uzależnień oraz sposoby pokonywania trudności.

  Po spotkaniu z młodzieżą odbyło się szkolenie dla nauczycieli pracujących w Gminie Serokomla dotyczące  „Współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży”.

  Po spotkaniu z nauczycielami odbył się spotkanie z rodzicami, które miało na celu przybliżenie problematyki dotyczącej profilaktyki uzależnień, rozpoznawania, reagowania oraz tworzenia planów pomocy dzieciom.

   Spotkania wzmocniły zarówno świadomość zagrożeń i umiejętności ich unikania wśród młodzieży, jak i roli prawidłowych relacji rodzic - dziecko oraz ich wpływu na kształtowanie zachowań niezbędnych do unikania zagrożeń.

  Sylwia Jastrzębska

  Ilona Bigoraj

 • Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy

  Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy - Obrazek 1

  W kwietniu został przeprowadzony konkurs plastyczny „ Bezpiecznie na wsi mamy –upadkom zapobiegamy”.

  Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

  Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy - Obrazek 2

  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

  Z naszej szkoły  prace 2 uczennic  Amelii M.  i Weroniki D. z klasy VI  wzięły udział w konkursie powiatowym.

  Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!!!

  Sylwia Jastrzębska

 • Konkurs "Orzeł Biały nasza duma"

  Konkurs "Orzeł Biały nasza duma" - Obrazek 1

  W miesiącu kwietniu został rozstrzygnięty konkurs kuratoryjny pod hasłem:

   „Orzeł biały nasza duma”. 

  Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Regulamin konkursu przewidywał, że uczestnicy będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.

  Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów

  w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie.

  Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 6 uczniów:

  Arkadiusz i Kinga B. z klasy VI,

  Maja B. z klasy VII,

  Weronika D. i Amelia M. z klasy VI,

  Mateusz D. z klasy II Gimnazjum.

  Wykonane prace były bardzo ciekawe. Wszyscy uczniowie poświęcili wiele trudu i pomysłowości, jednak nie wszystkie spełniały kryteria regulaminu.

  Komisja w składzie: p. Ilona Bigoraj, p. Monika Suka, p. Marzena Sala wyłoniła najciekawsze prace, które wzięły udział w etapie okręgowym.

  Mateusza D.

  Amelii M.

  Weroniki D.

  Prace naszych uczniów zdobyły wyróżnienie na etapie okręgowym, z czego jesteśmy bardzo dumni. Opiekunami konkursu były panie Barbara Bartczak i Sylwia Jastrzębska.

                                                                                      Sylwia Jastrzębska 

 • Konkurs Karaoke w języku angielskim

  Konkurs Karaoke w języku angielskim - Obrazek 1

  Dnia 26 kwietnia 2018 r. czworo uczniów Zespołu Szkół w Serokomli wzięło udział w konkursie Karaoke w języku angielskim w Zespole Szkół w Kocku. Oprócz walorów artystycznych uczestnicy oceniani byli pod względem poprawności wymowy angielskiej. Uczennica klasy IIA gimnazjum w Serokomli wyśpiewała zaszczytne I miejsce, a uczennice z klasy VIa i VIb zajęły III miejsce. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem nauczycieli języka angielskiego p. Magdaleny Sokołowskiej i p. Anny Krasnodębskiej. Nieoceniona okazała się również pomoc nauczyciela muzyki p. Barbary Bartczak, która pomagała przy doborze repertuaru.

  Warto pamiętać, że piosenki nie tylko cieszą ucho, ale także pomagają w nauce języków obcych, a w szczególności ułatwiają artykułowanie trudnych wyrażeń i wzbogacają słownictwo. Dlatego zachęcamy do śpiewania w języku angielskim, a tym samym do nauki języków obcych.

   

  Magdalena Sokołowska

 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika - Obrazek 1

   W II semestrze 2017/2018 roku odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klas I na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Pani bibliotekarka Renata Cąkała zapoznała uczniów z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, zachęcała pierwszoklasistów do aktywnego uczestnictwa w życiu biblioteki, opowiedziała, jak należy korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Na zakończenie krótkiej ale ważnej uroczystości, nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki długo będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu. Pani bibliotekarka założyła karty umożliwiające korzystanie z zasobów biblioteki. Nowo pasowani czytelnicy tłumnie ruszyli do wypożyczenia pierwszych książek ze szkolnej biblioteki. Od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.

                                                                                          Agnieszka Gałązka

 • Św. Stanisław Kostka - Patron dzieci i młodzieży

  Św. Stanisław Kostka - Patron dzieci i młodzieży - Obrazek 1

  „ Do wyższych rzeczy jestem powołany i pragnę dla nich żyć”

  / św. Stanisław Kostka /

  Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Ten młody polski szlachcic, podobnie jak Samuel usłyszał Boga wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!” (! Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom.

  Dnia 8 kwietnia w niedzielę Miłosierdzia Bożego – młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z chórem szkolnym pod opieką p. Barbary Bartczak, p. Elżbiety Kozarskiej oraz wicedyrektora ZS w Serokomli p. Pawła Frydrycha przygotowali misterium o życiu tegoż świętego. Uroczystość ta miała miejsce po mszy św. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Serokomli.

  W dzisiejszych czasach ważne jest ukazywanie młodzieży  pozytywnych wzorców, dlatego też mamy nadzieję, że zaprezentowana przez naszych uczniów sylwetka św. Stanisława Kostki stanie się inspiracją dla młodych ludzi do buntowania się, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Buntu przeciw temu co złe i podążaniu drogą Pana Boga, dając świadectwo Bożego Miłosierdzia.

  Uroczystość była również okazją do przyjęcia w szeregi Szkolnego Koła Caritas  nowych wolontariuszy. Ksiądz proboszcz w krótkim przemówieniu podziękował za wspaniałe wystąpienie młodzieży skłaniające do refleksji i zadumy nad życiem  św. Stanisława Kostki, a także własnym po czym  wraz z opiekunami SKC p. Magdaleną Sokołowską i p.  Anną Krasnodębską uroczyście wręczył legitymacje kandydatom.

  Na zakończenie pani Dyrektor Zespołu Szkół w Serokomli Hanna Niedziółka wręczyła podziękowania dla właścicieli lokalnych sklepów tj. p. Barbarze Adamczyk, p. Henryce Cybul, p. Czesławowi Kociel oraz p. Tadeuszowi Witek za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu w ogólnopolskiej zbiórki żywności Caritas „TAK, Pomagam!”.

   

              Magdalena Sokołowska

  Anna Krasnodębska

 • Powitanie wiosny

  Powitanie wiosny - Obrazek 1

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny.

   

  W imprezie uczestniczyli uczniowie klas I - III.

  Celem uroczystości było:

  - poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy,

  - kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji,

  - integrowanie społeczności klas I - III podczas wspólnej zabawy,

  - angażowanie uczniów do aktywnego udziału w rozgrywkach sportowych,

  - wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas zabaw i rozgrywek.

   

  Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego pani Henryka Cybul, która przywitała wszystkie dzieci i zapewniła, że Wiosna z pewnością zagości w szkole, jeśli dzieci wykonają wszystkie zadania w turnieju wiosennym.

   

  Uczniowie każdej klasy ubrani byli w wiosenne stroje, których kolory wylosowali. Klasa Ia kolor czerwony, Ib kolor zielony, IIa kolor różowy, IIIa kolor niebieski i III b kolor żółty. Odbył się również konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Wszyscy ochoczo zabrali się do realizacji przydzielonych im zadań o charakterze rozgrywek sportowych. Nad przebiegiem turnieju wiosennego czuwały panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli oraz wychowawcy. Każda z klas w swoich klasopracowniach pod opieką wychowawców z entuzjazmem wykonywała Marzannę. Pogoda i humory dopisywały do końca imprezy. Dzieci mogły wykazać się znajomością wiosennych miesięcy i umiejętnością rozpoznawania oznak wiosny podczas quizu. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie ze swoją samorządnością i współzawodnictwem klasowym. Wyniosły z niego poczucie wspólnoty grupowej i odpowiedzialności za wykonanie swoich zadań. Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną klas I - III, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

                                                                                                               Agnieszka Gałązka

 • Przebudzeni do życia

  Przebudzeni do życia - Obrazek 1

   

  Dnia 20 marca 2018r. w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe  XII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia”. Wzięli w nich udział uczniowie gimnazjum Powiatu Łukowskiego, którzy prezentowali najcenniejsze dzieła literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających młodzieży na wyartykułowanie jej stosunku do siebie i świata. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III b gimnazjum Michał Mitosek., który zarecytował wiersz Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa” oraz fragment prozy Paulo Coelho „Alchemik”.

  Przebudzeni do życia - Obrazek 2

  Wprawdzie nie został on laureatem konkursu, ale zdobył doświadczenie w dziedzinie sztuki mówienia. Przecież do celu dochodzi się małymi krokami!

                                                                                                             Małgorzata Wójcik

 • Międzywojewódzki Konkurs Poezji i Prozy Ludowej

  Międzywojewódzki Konkurs Poezji i Prozy Ludowej - Obrazek 1

  „Moje młode lata boce do tej kwili,
  jako my we lnianym zakryciu chodzili”

                                        (A. Bąkowa, Pamiętnik)

  W Woli Osowińskiej już po raz XIX odbył się Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. Jego głównym celem było propagowanie regionalnej literatury ludowej, przypomnienie bogactwa gwar obszaru województwa lubelskiego i ościennych. W tym konkursie, który odbył się dnia 17 marca 2018r., naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI a – Weronika Dorosz i Amelia Mazur. Teksty, które recytowały dziewczęta, były mówione gwarą kielecką. W konkursie w kategorii klas IV-VI wzięło udział aż 51 recytatorów z różnych szkół. Weronika Dorosz otrzymała wyróżnienie, zajmując IV miejsce. Obie uczennice podczas występu były ubrane w lubelski strój ludowy, dzięki czemu uzyskały maksymalną ilość punktów za ogólny wyraz artystyczny. Choć nie zajęły jednego z czołowych miejsc w konkursie, to i tak go wygrały, bo zwycięzcą zawsze jest ten, kto pokonuje swoje słabości i nigdy się nie poddaje!

                                                                                                                                  Małgorzata Wójcik

 • Mistrz ortografii 2018

  Mistrz ortografii 2018 - Obrazek 1

  Dnia 22 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się konkursy ortograficzne: „Mistrz Ortografii 2018” dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej oraz „Dyktando 2018” dla uczniów  klas gimnazjalnych. Celem konkursów było: propagowanie kultury języka polskiego, zachęcanie uczniów do samodzielnego pogłębiania znajomości polskiej ortografii, dbanie o systematyczną pracę nad poprawnością ortograficzną. Do konkursu  „Mistrz Ortografii 2018” przystąpiło dwudziestu uczniów szkoły podstawowej, a do konkursu „Dyktando 2018” dziewięciu uczniów gimnazjum. Forma konkursu - dyktando przygotowane przez p. Małgorzatę Wójcik dla uczniów klas IV-VII oraz przez p. Halinę Ociesa dla uczniów klas II-III gimnazjum..
   

  Laureatami Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2018” zostali:

  Mistrz Ortografii 2018 – Karolina Lipka (VI b)

  Mały Mistrz Ortografii 2018 – Julia Socha (IV a)

  II miejsce – Mateusz Żaczek (VII b)

  III miejsce – Maja Bancerz ( VII a)
   

  Laureatami Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2018” zostali:

  I miejsce -  Mateusz Goleń  (II a)

  II miejsce – Martyna Gryglicka  (III a)

  III miejsce – Gabriel Gałęzowski  (III a)

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, będą reprezentować naszą szkołę na konkursach ortograficznych wyższego szczebla.

                                                                                                                                                                 Małgorzata Wójcik, Halina Ociesa

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Serokomli
  ul. Warszawska 28
  21 - 413 Serokomla
 • /25/ 755 45 09

Galeria zdjęć