Nawigacja

 • Wigilia dla Seniorów

  Wigilia dla Seniorów - Obrazek 1

  ,,Przebaczaj tym, którzy czasem nie mówią ludzkim głosem.

  Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych,

  ale i za te, które w innych budzi”

  kard. Stefan Wyszyński

   

              15 grudnia 2018r. odbyła się Wigilia dla Seniorów naszej gminy w Zespole Szkół w Serokomli organizowana przez GOPS Serokomla. Na tej uroczystości dzieci i młodzież naszej szkoły zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas, Szkolnym Kole Wolontariatu, Chórze szkolnym, kółku tanecznym pod kierunkiem nauczycieli opiekunów przedstawiła swoje umiejętności taneczno – artystyczne. Seniorzy z wielkim wzruszeniem oglądali przygotowany taniec narodowy,  jasełkowy montaż słowno muzyczny. Razem z młodzieżą zaśpiewali wiele kolęd. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas żeby sprawić radość drugiemu człowiekowi.

  Danuta Drejka

 • Spotkanie z Mikołajem

  Spotkanie z Mikołajem - Obrazek 1

  Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu pojawił się 6 grudnia długo oczekiwany przez dzieci gość - Mikołaj. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem uczniowie klas I – III zaśpiewali piosenkę.  Mikołaj obdarował dzieci upominkami.

                                                                                                                                                        Agnieszka Gałązka

 • Wycieczka do Lublina

  Wycieczka do Lublina - Obrazek 1

   Dnia 22 listopada 2018 r. dzieci z klas I b, II a, II b i III a uczestniczyły w wycieczce do Lublina. Odwiedziły pracownię cukierniczo – artystyczną o nazwie Cukier – Lukier, brały udział w pokazie robienia karmelków. Każde dziecko samodzielnie wykonało lizaka i otrzymało paczkę karmelków w prezencie. Dzieci dowiedziały się, jak ze słodkiej masy przygotowuje się prawdziwe cukierkowe cuda: lizaki w kształcie róż czy postaci z bajek. Następnie obejrzały spektakl pt. Pchła Szachrajka w Teatrze im. H. Ch. Andersena i spotkały się z lalkarzem. Kierownikiem wycieczki była pani Agnieszka Gałązka.

                                                                                                                     Agnieszka Gałązka

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 1

  Dnia 13 listopada 2018 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Dzieci wkroczyły w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Serokomli. Podczas ślubowania pierwszoklasiści przyrzekali, że będą wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, dawać powody do dumy nauczycielom i rodzicom, swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość, a także być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie. W obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

                                                                                                                                                          Agnieszka Gałązka

 • 20 lat minęło....

  20 lat minęło.... - Obrazek 1

  20 listopada 2018 r. minęło 20 lat od nadania Szkole Podstawowej w Serokomli imienia Marii Konopnickiej i ufundowania sztandaru.

  Uczniowie klas piątych przygotowali uroczyste spotkanie. Przedstawili twórczość patronki naszej szkoły jak prawdziwi artyści.

  Danuta Drejka

 • Światowy Dzień Niepełnosprawności

  Światowy Dzień Niepełnosprawności - Obrazek 1

  W dniu 04.12.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Niepełnosprawności pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi - niepełnosprawność”. W ramach akcji wychowawcy przeprowadzili pogadankę na temat niepełnosprawności; przedszkolaki kolorowali obrazki przedstawiające osoby niepełnosprawne. Uczniowie z klas I-III SP odrysowali i wycięli dłoń z szablonu oraz wypisali skojarzenia ze słowem „niepełnosprawność”. Ponadto wzięli udział w pokazie filmów na temat różnych rodzajów niepełnosprawności. Uczniowie z klas IV-VIII SP i gimnazjum wykonali plakat na temat: „Każdy inny, wszyscy równi-niepełnosprawność”. Powstałe prace uczniów utworzyły pokaźną gazetkę zdobiącą szkolne korytarze. Na dowód solidarności z osobami niepełnosprawnymi w dniu 04.12.2018r. przyszliśmy ubrani na żółto.   

                                                                                    Monika Suska         

 • Dla Niepodległej

  Dnia 9 listopada w Zespole Szkół w Serokomli odbyła się uroczysta akademia poświęcona 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

                  Na uroczystości zgromadzili się: Dyrekcja ZS w Serokomli, nauczyciele, rodzice, uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci uczęszczające do przedszkola wraz z wychowawcami.

                  Przedstawiony program artystyczny, który został zaprezentowany przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej, miał bogatą i różnorodną formę. W radosnym nastroju, śpiewem, recytacją oraz tańcem uczniowie wyrazili swoje patriotyczne uczucia.

                  Wsparciem dla uczniów był występ chóru szkolnego, który wykonał następujące piosenki: „Kocham Cię Polsko”, „Od morza aż do Tatr”, „Polsko śpiewam dla Ciebie”.

                  Wspólny taniec do utworu „Polska! Wszyscy w górę ręce” zakończył przygotowaną przez wychowawców świetlicy oraz opiekunów chóru szkolnego uroczystość poświęconą 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Następnie głos zabrała pani Dyrektor Hanna Niedziółka, podkreślając istotę uroczystości.

                  Kończąc, pani Dyrektor zachęciła wszystkich zebranych do udziału w lokalnych uroczystościach niepodległościowych.

   

  Wychowawcy świetlicy

  Opiekunowie chóru szkolnego

 • Przegląd piosenki patriotycznej

  Przegląd piosenki patriotycznej - Obrazek 1

  Dnia 20 listopada 2018 r. dziewczynki z grupy czterolatków brały udział w między przedszkolnym konkursie piosenki patriotycznej, który odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Adamowie. Uczestniczki zajęły I miejsce, śpiewały z podkładem muzycznym piosenkę „Jestem Polakiem”. W nagrodę otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Do konkursu przygotowywała dzieci pani Aneta Kłoda.

   

  Przegląd piosenki patriotycznej - Obrazek 2

   

                                                                                                                                                            Aneta Kłoda

 • Pani Jesień

  Pani Jesień - Obrazek 1

  W dniu 31. 10. 2018 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Pani Jesień”. Konkurs został zorganizowany przez wychowawców świetlicy i skierowany był do uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej; inspirowanie tematyką jesieni; propagowanie wśród dzieci różnych technik plastycznych; popularyzowanie wiedzy o jesiennych barwach.

  Podczas oceny prac wzięto pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem, samodzielność, oryginalność wykorzystanych materiałów oraz estetykę.

  Pani Dyrektor Hanna Niedziółka i Pani Wicedyrektor Marzena Sala wręczyły upominek dla wszystkich uczestników konkursu.

  Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace:

  W kategorii klas I-III

  I miejsce Ola M.

  II miejsce Julia W., Bartek K.

  III miejsce Olga D., Dominik S.

  Wyróżnienie: Klaudia K., Alan B., Julia B., Nikola B.

  W kategorii klas IV- VI

  I miejsce Natalia M.

  II miejsce Michał S.

  III miejsce Oliwia R.

  Wyróżnienie Klaudia Z.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

                                                                      Wychowawcy świetlicy

 • Pasowanie na Przedszkolaka

  Pasowanie na Przedszkolaka - Obrazek 1

   

          Dnia 14 listopada 2018r. w przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były maluchy. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice, starsze przedszkolaki oraz dyrektor pani Hanna Niedziółka i wicedyrektor pani Marzena Sala.

   

  Pasowanie na Przedszkolaka - Obrazek 2

   

   

  Dzieci zaprezentowały program artystyczny, otrzymały nazwę grupy Biedronki. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania używając kredki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki przygotowane przez rodziców.

   

  Aneta Kłoda

 • Przedszkolaki dla Niepodległej

  Przedszkolaki dla Niepodległej - Obrazek 1

           Dnia 13 listopada 2018r. przedszkolaki przedstawiły część artystyczną z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, odśpiewały hymn Polski. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

   

  Aneta Kłoda

 • Spotkania z kulturą

  Spotkania z kulturą - Obrazek 1

  Jednym z zadań profilaktycznych szkoły jest chronienie dzieci przed zagrożeniami poprzez działania wychowawczo – profilaktyczne jak również reagowanie w sytuacjach podejmowania zachowań ryzykownych wśród uczniów, które w przyszłości mogą prowadzić do demoralizacji.

  Poprzez zorganizowanie spotkań z młodzieżą na temat aktywności kulturalnej,  metod spędzania czasu wolnego oraz wyjazdu do Filharmonii połączonego ze zwiedzaniem Zabytków Starego Miasta w Lublinie chcieliśmy zainspirować młodzież do poznawania dorobku kulturowego, rozwijania swoich zainteresowań, poszukiwania wiedzy oraz pokazania alternatywnych metody spędzania czasu wolnego.

  Aby to osiągnąć w miesiącu październiku i listopadzie 2018 roku realizowano program profilaktyki „Spotkanie z kulturą” którego adresatami byli uczniowie  klas VII-VIII Zespołu Szkół w Serokomli oraz Szkoły Podstawowej w Krzówce.

  Psycholog, pedagog i wychowawcy przeprowadzili pogadanki z uczniami na temat spędzania czasu wolnego, właściwych norm postępowań w miejscach kultury i sztuki.

  13 listopada 2018 r zorganizowano wyjazd uczniów do Filharmonii Henryka Wieniawskiego w Lublinie połączony ze zwiedzaniem Zabytków Starego Miasta.

  Uczniowie  mieli możliwość zobaczyć Zamek i zwiedzić Archikatedrę pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, poznali również historię Bramy Krakowskiej. Zwiedzając Zabytki Lublina oddali także hołd Józefowi Piłsudskiemu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przed jego pomnikiem na Placu Litewskim.

  Podczas koncertu w Filharmonii zostały zaprezentowane uczestnikom dzieła dwóch wielkich Polaków Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego. Uczestnicy usłyszeli jak ci dwaj artyści opisywali wolną i niepodległą Polskę dźwiękami swoich utworów. Obaj tworzyli muzykę, która stanowiła walor ponadczasowy.

  Wysłuchali również wykładu z historii sztuki: „Gdynia - narodziny miasta i niepodległości”. 

  Po koncercie w filharmonii uczniowie udali się na wrotkowisko,  gdzie aktywnie spędzili czas. 

   

  Partnerem w realizacji programu "Spotkanie z kulturą” była GKRPA w Serokomli, która dofinansowała jego realizację. Dzięki realizacji programu „Spotkanie z kulturą” uczniowie doświadczyli pozytywnego wpływu kultury na rozwój młodego człowieka. Poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą dorobku kulturowego naszego kraju jak również  zdobyli wiedzę na temat właściwych metod spędzania czasu wolnego oraz norm postępowań w miejscach kultury. 

   

  Psycholog –Ilona Bigoraj
  Pedagog - Sylwia Jastrzębska

 • 100 lat Niepodległej

  100 lat Niepodległej - Obrazek 1

  ,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
  zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka.
  Kto chce ten może, kto chce ten zwycięża,
   byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy”.

   

  9 listopada 2018r. w Zespole szkół w Serokomli odbył się uroczysty apel, upamiętniający jubileusz stu lat odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólnie świętowali wszyscy od dzieci 3 – letnich, po uczniów klas VIII i młodzież klas III gimnazjalnych. O godzinie 1111 społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski (4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego). Montaż słowno – muzyczno – taneczny przypomniał nam ,,okruchy naszej historii”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby dzień tak wyjątkowy zapadł na długo w naszej pamięci.

  W przygotowanie tego uroczystego spotkania zaangażowani byli rodzice, dzieci i młodzież naszej szkoły. Praca odbywała się pod ,,czujnym okiem” nauczycieli i wychowawców.

  Danuta Drejka

 • List do Rodziców

  Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                        

   

   

   

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

   

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   

   Z wyrazami szacunku

   

   

  Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
  Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości - Obrazek 1

 • Spotkanie z ratownikiem medycznym

  Spotkanie z ratownikiem medycznym - Obrazek 1

  W październiku naszą szkołę odwiedziła pani, która pracuje w Pogotowiu Ratunkowym jako ratownik medyczny.

  Na spotkaniu z uczniami klas II i III udzieliła instruktażu oraz zademonstrowała tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pani ratownik uświadomiła uczniom na czym polega jej praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomiła uczniom iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniała uczniom ważne telefony alarmowe .

  Pani ratownik pokazała uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Opowiedziała uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.

  Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

                                                        Agnieszka Gałązka

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 1

  W miesiącu październiku nasza szkoła brała udział w akcji edukacyjnej „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem akcji było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczycie prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”.

     Ponadto uczniowie wzięli udział w głośnym czytaniu zorganizowanym 19 października z okazji Dnia Głośnego Czytania. W wydarzeniu uczestniczyła pani bibliotekarka ze szkolnej biblioteki.

     Uczniowie grupowo lub indywidualnie wykonali prace plastyczne: komiksy o Słodziakach oraz krótkie historie przygód leśnych zwierząt wraz z ilustracją. Podczas obchodów Dnia Głośnego Czytania dzieci prezentowały swoje prace. Uczniowie klasy IIb przygotowali inscenizację opowiadania o leśnych zwierzakach i zaprezentowali ją młodszym kolegom z klas I.

                                                                                                                                                               Agnieszka Gałązka

 • Konkursy Lubelskiego Kuratora Oświaty

  W roku szkolnym 2018/2019 Lubelski Kurator Oświaty organizuje - we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli - konkursy przedmiotowe dla uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.
  Poniżej zamieszczamy Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i klas gimnazjalnych województwa lubelskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 oraz terminarz ich przeprowadzania.

  O szczegółach organiacyjnych konkursów przeprowadzanych na etapie szkolnym będą informować nauczyciele poszczególnych przedmiotów.

  Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tegorocznych konkursach przedmiotowych.

  regulamin_konkursy_przedmiotowe_2018_2019.pdf

  Terminy_eliminacji_2018_2019.pdf

 • 28.09.2018

  Moduł Ogłoszenia został zmodyfikowany

 • Z plecakiem do kościoła

  Z plecakiem do kościoła - Obrazek 1

  W niedzielę 9 września 2018r. wszystkie dzieci klas I rozpoczynające naukę w szkole podstawowej przyniosły do kościoła plecaki w nich przybory szkolne. Na uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12,00 Ksiądz Proboszcz Henryk Domański dokonał uroczystego błogosławieństwa dzieci, ich rodziców, wszystkich zgromadzonych na Eucharystii, oraz plecaków i przyborów szkolnych. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki z modlitwą do Anioła Stróża.

  Danuta Drejka

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Serokomli
  ul. Warszawska 28
  21 - 413 Serokomla
 • /25/ 755 45 09

Galeria zdjęć