Nawigacja

 • Konkurs Karaoke w języku angielskim

  Konkurs Karaoke w języku angielskim - Obrazek 1

  Dnia 26 kwietnia 2018 r. czworo uczniów Zespołu Szkół w Serokomli wzięło udział w konkursie Karaoke w języku angielskim w Zespole Szkół w Kocku. Oprócz walorów artystycznych uczestnicy oceniani byli pod względem poprawności wymowy angielskiej. Uczennica klasy IIA gimnazjum w Serokomli wyśpiewała zaszczytne I miejsce, a uczennice z klasy VIa i VIb zajęły III miejsce. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem nauczycieli języka angielskiego p. Magdaleny Sokołowskiej i p. Anny Krasnodębskiej. Nieoceniona okazała się również pomoc nauczyciela muzyki p. Barbary Bartczak, która pomagała przy doborze repertuaru.

  Warto pamiętać, że piosenki nie tylko cieszą ucho, ale także pomagają w nauce języków obcych, a w szczególności ułatwiają artykułowanie trudnych wyrażeń i wzbogacają słownictwo. Dlatego zachęcamy do śpiewania w języku angielskim, a tym samym do nauki języków obcych.

   

  Magdalena Sokołowska

 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika - Obrazek 1

   W II semestrze 2017/2018 roku odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klas I na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Pani bibliotekarka Renata Cąkała zapoznała uczniów z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, zachęcała pierwszoklasistów do aktywnego uczestnictwa w życiu biblioteki, opowiedziała, jak należy korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Na zakończenie krótkiej ale ważnej uroczystości, nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki długo będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu. Pani bibliotekarka założyła karty umożliwiające korzystanie z zasobów biblioteki. Nowo pasowani czytelnicy tłumnie ruszyli do wypożyczenia pierwszych książek ze szkolnej biblioteki. Od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.

                                                                                          Agnieszka Gałązka

 • Św. Stanisław Kostka - Patron dzieci i młodzieży

  Św. Stanisław Kostka - Patron dzieci i młodzieży - Obrazek 1

  „ Do wyższych rzeczy jestem powołany i pragnę dla nich żyć”

  / św. Stanisław Kostka /

  Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Ten młody polski szlachcic, podobnie jak Samuel usłyszał Boga wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!” (! Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom.

  Dnia 8 kwietnia w niedzielę Miłosierdzia Bożego – młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z chórem szkolnym pod opieką p. Barbary Bartczak, p. Elżbiety Kozarskiej oraz wicedyrektora ZS w Serokomli p. Pawła Frydrycha przygotowali misterium o życiu tegoż świętego. Uroczystość ta miała miejsce po mszy św. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Serokomli.

  W dzisiejszych czasach ważne jest ukazywanie młodzieży  pozytywnych wzorców, dlatego też mamy nadzieję, że zaprezentowana przez naszych uczniów sylwetka św. Stanisława Kostki stanie się inspiracją dla młodych ludzi do buntowania się, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Buntu przeciw temu co złe i podążaniu drogą Pana Boga, dając świadectwo Bożego Miłosierdzia.

  Uroczystość była również okazją do przyjęcia w szeregi Szkolnego Koła Caritas  nowych wolontariuszy. Ksiądz proboszcz w krótkim przemówieniu podziękował za wspaniałe wystąpienie młodzieży skłaniające do refleksji i zadumy nad życiem  św. Stanisława Kostki, a także własnym po czym  wraz z opiekunami SKC p. Magdaleną Sokołowską i p.  Anną Krasnodębską uroczyście wręczył legitymacje kandydatom.

  Na zakończenie pani Dyrektor Zespołu Szkół w Serokomli Hanna Niedziółka wręczyła podziękowania dla właścicieli lokalnych sklepów tj. p. Barbarze Adamczyk, p. Henryce Cybul, p. Czesławowi Kociel oraz p. Tadeuszowi Witek za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu w ogólnopolskiej zbiórki żywności Caritas „TAK, Pomagam!”.

   

              Magdalena Sokołowska

  Anna Krasnodębska

 • Powitanie wiosny

  Powitanie wiosny - Obrazek 1

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny.

   

  W imprezie uczestniczyli uczniowie klas I - III.

  Celem uroczystości było:

  - poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy,

  - kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji,

  - integrowanie społeczności klas I - III podczas wspólnej zabawy,

  - angażowanie uczniów do aktywnego udziału w rozgrywkach sportowych,

  - wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas zabaw i rozgrywek.

   

  Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego pani Henryka Cybul, która przywitała wszystkie dzieci i zapewniła, że Wiosna z pewnością zagości w szkole, jeśli dzieci wykonają wszystkie zadania w turnieju wiosennym.

   

  Uczniowie każdej klasy ubrani byli w wiosenne stroje, których kolory wylosowali. Klasa Ia kolor czerwony, Ib kolor zielony, IIa kolor różowy, IIIa kolor niebieski i III b kolor żółty. Odbył się również konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Wszyscy ochoczo zabrali się do realizacji przydzielonych im zadań o charakterze rozgrywek sportowych. Nad przebiegiem turnieju wiosennego czuwały panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Serokomli oraz wychowawcy. Każda z klas w swoich klasopracowniach pod opieką wychowawców z entuzjazmem wykonywała Marzannę. Pogoda i humory dopisywały do końca imprezy. Dzieci mogły wykazać się znajomością wiosennych miesięcy i umiejętnością rozpoznawania oznak wiosny podczas quizu. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie ze swoją samorządnością i współzawodnictwem klasowym. Wyniosły z niego poczucie wspólnoty grupowej i odpowiedzialności za wykonanie swoich zadań. Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną klas I - III, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

                                                                                                               Agnieszka Gałązka

 • Przebudzeni do życia

  Przebudzeni do życia - Obrazek 1

   

  Dnia 20 marca 2018r. w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe  XII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia”. Wzięli w nich udział uczniowie gimnazjum Powiatu Łukowskiego, którzy prezentowali najcenniejsze dzieła literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających młodzieży na wyartykułowanie jej stosunku do siebie i świata. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III b gimnazjum Michał Mitosek., który zarecytował wiersz Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa” oraz fragment prozy Paulo Coelho „Alchemik”.

  Przebudzeni do życia - Obrazek 2

  Wprawdzie nie został on laureatem konkursu, ale zdobył doświadczenie w dziedzinie sztuki mówienia. Przecież do celu dochodzi się małymi krokami!

                                                                                                             Małgorzata Wójcik

 • Międzywojewódzki Konkurs Poezji i Prozy Ludowej

  Międzywojewódzki Konkurs Poezji i Prozy Ludowej - Obrazek 1

  „Moje młode lata boce do tej kwili,
  jako my we lnianym zakryciu chodzili”

                                        (A. Bąkowa, Pamiętnik)

  W Woli Osowińskiej już po raz XIX odbył się Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. Jego głównym celem było propagowanie regionalnej literatury ludowej, przypomnienie bogactwa gwar obszaru województwa lubelskiego i ościennych. W tym konkursie, który odbył się dnia 17 marca 2018r., naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI a – Weronika Dorosz i Amelia Mazur. Teksty, które recytowały dziewczęta, były mówione gwarą kielecką. W konkursie w kategorii klas IV-VI wzięło udział aż 51 recytatorów z różnych szkół. Weronika Dorosz otrzymała wyróżnienie, zajmując IV miejsce. Obie uczennice podczas występu były ubrane w lubelski strój ludowy, dzięki czemu uzyskały maksymalną ilość punktów za ogólny wyraz artystyczny. Choć nie zajęły jednego z czołowych miejsc w konkursie, to i tak go wygrały, bo zwycięzcą zawsze jest ten, kto pokonuje swoje słabości i nigdy się nie poddaje!

                                                                                                                                  Małgorzata Wójcik

 • Mistrz ortografii 2018

  Mistrz ortografii 2018 - Obrazek 1

  Dnia 22 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się konkursy ortograficzne: „Mistrz Ortografii 2018” dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej oraz „Dyktando 2018” dla uczniów  klas gimnazjalnych. Celem konkursów było: propagowanie kultury języka polskiego, zachęcanie uczniów do samodzielnego pogłębiania znajomości polskiej ortografii, dbanie o systematyczną pracę nad poprawnością ortograficzną. Do konkursu  „Mistrz Ortografii 2018” przystąpiło dwudziestu uczniów szkoły podstawowej, a do konkursu „Dyktando 2018” dziewięciu uczniów gimnazjum. Forma konkursu - dyktando przygotowane przez p. Małgorzatę Wójcik dla uczniów klas IV-VII oraz przez p. Halinę Ociesa dla uczniów klas II-III gimnazjum..
   

  Laureatami Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2018” zostali:

  Mistrz Ortografii 2018 – Karolina Lipka (VI b)

  Mały Mistrz Ortografii 2018 – Julia Socha (IV a)

  II miejsce – Mateusz Żaczek (VII b)

  III miejsce – Maja Bancerz ( VII a)
   

  Laureatami Konkursu Ortograficznego „Dyktando 2018” zostali:

  I miejsce -  Mateusz Goleń  (II a)

  II miejsce – Martyna Gryglicka  (III a)

  III miejsce – Gabriel Gałęzowski  (III a)

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, będą reprezentować naszą szkołę na konkursach ortograficznych wyższego szczebla.

                                                                                                                                                                 Małgorzata Wójcik, Halina Ociesa

 • Spotkanie informacyjne z PSSE Łuków

  Dyrektor Zespołu Szkół w Serokomli informuje,

  iż w dniu 5 kwietnia 2018 r. o god. 14.00
  (sala gminastyczna)

   

  odbędzie się spotkanie informacyjne 
  z Przedstawicielami
  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie
  dotyczące istoty choroby meningokokowej
  oraz zalecanych sposobów postępowania
  w przypadku jej wystąpienia

   

  Wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką serdecznie zapraszamy

 • Uroczystości pogrzebowe Małgosi

  Uroczystości pogrzebowe Małgosi - Obrazek 1

  Z głębokim żalem informujemy o śmierci naszej Uczennicy Małgosi.

  Msza święta pogrzebowa
  zostanie odprawiona

  w kościele parafialnym
  pw. Św. Stanisława BM
  w Serokomli

  28 marca 2018 roku o godz. 14.30

  Różaniec w intencji Małgosi rozpocznie się
  w kościele o godz. 14.00

   

  Rodzicom i Rodzeństwu Małgosi, a także wszystkim, których ta śmierć dotyka, składamy wyrazy najszczerszego współczucia

       
   

 • Pomoc psychologa i pedagoga

  Pragniemy poinformować, iż w dniu 28 marca 2018 r. panie psycholog i pedagog  będą dostępne dla wszystkich osób, które potrzebują wsparcia w związku ze śmiercią naszej Uczennicy Małgosi.

 • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

  Dyrektor Zespołu Szkół w Serokomli informuje, iż na podstawie na podstawie §5 ust. 1 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017, poz. 1603) dzień 28 marca 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych organizowanych przez szkołę.

 • Informacja dotycząca postępowania w przypadku wystąpienia choroby meningokokowej

  27.03.2018

  Poniżej zamieszczamy informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łukowie dotyczącą postępowania w przypadku wystąpienia inwazyjnej choroby meningokokowej

  Informacja_dotyczaca_postepowania_w_przypadku_wystapienia_inwazyjnej_choroby_meningokokowej.pdf

 • Dzień Logopedy

  Dzień Logopedy - Obrazek 1

  W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy, pani logopeda Monika Suska wygłosiła prelekcję dla rodziców pod hasłem „Aby moje dziecko mówiło wyraźnie”. Dzieci uczęszczające na zajęcia, wzięły udział w przeglądzie wierszyków logopedycznych, dobranych pod względem ćwiczonych głosek. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali dyplomy, skromne upominki i gromkie brawa od przybyłej na spotkanie publiczności.

  Był to również dzień otwarty w gabinecie logopedy, gdzie można było skorzystać z porad i konsultacji.                                                

                                                                                                                                                                                                                                                         Organizatorzy:

                                                                                                            Monika Suska

                                                                                                            Barbara Pietruszka

 • Przygotuj serce na wiosnę

  Przygotuj serce na wiosnę - Obrazek 1

  Okres Wielkiego Postu skłania do refleksji nad swoim życiem i rozważania jak możemy stać się lepszymi ludźmi. Lepszymi dla innych i dla Pana Boga. Dlatego wolontariusze Szkolnego Koła Caritas już przygotowują swoje serca na wiosnę…

   Nasze przygotowania rozpoczęliśmy od szkolnej zbiórki pieniędzy w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna 2018. W tym roku całość zbiórki zostanie przeznaczona na zakup przenośnego koncentratora tlenu dla Kubusia, który ze względu na to, że urodził się w 26 tygodniu ciąży cierpi na liczne choroby.

  Kolejnym ważnym wydarzeniem dla nas było poprowadzenie Drogi Krzyżowej dnia 2 marca 2018 roku, podczas której wolontariusze rozważając mękę Pana Jezusa przybliżyli ideę Caritas, czyli miłości, która kocha mimo wszystko.

  Naszych wolontariuszy nie mogło zabraknąć również w kościele 4 marca, gdzie po mszy św. aktywnie uczestniczyli w sprzedaży Baranków wielkanocnych. Uzyskana ze sprzedaży suma wesprze dzieła Caritas na rzecz potrzebujących.

  Ponadto chętni do pomocy wolontariusze włączyli się kolejny raz do udziału w ogólnopolskiej akcji Caritas pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”, której celem było zebranie produktów żywnościowych dla osób potrzebujących. W Serokomli wielkanocna zbiórka prowadzona była w dniach 09 i 10 marca 2018 roku w sklepach:

   

  Sklep Ogólnospożywczy - Barbara Adamczyk

  Sklep Spożywczo – Przemysłowy-  Henryka Cybul

  Sklep spożywczo-przemysłowy -Witek Tadeusz

  Sklep spożywczy-Kociel Czesław

   

  Dzięki pomocy właścicieli sklepów i ofiarności mieszkańców udało nam się zebrać łącznie ponad 167 kg żywności, które zostaną doręczone jeszcze przed świętami. Aby dotrzeć do tych najbardziej potrzebujących zasięgnęliśmy opinii: Dyrekcji Zespołu Szkół w Serokomli, Proboszcza parafii Św. Stanisława, ks. Artura Petkiewicza oraz GOPS. Za wszystkie dary serdecznie Dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach SKC.

  Magdalena Sokołowska

  Anna Krasnodębska

 • Jałmużna Wielkopostna 2018

  Jałmużna Wielkopostna 2018 - Obrazek 1

  Aby włączyć się w przedsięwzięcie należy w skarbonkach usostępnionych przez Szkolne Koło Caritas gromadzić pieniądze zaoszczędzone dzięki wstrzymaniu się od zbędnych wydatków. Następnie przynieść ją zgodnie ze zwyczajem , tak jak ogłosił KsiądzPproboszcz - w Niedzielę Palmowąj do kościoła, gdzie w procesji z darami będą składane przy ołtarzu. Zebrane fundusze posłużą realizacji dzieł charytatywnych Caritas diecezjalnej.

 • Poezja drogowskazem wartości

  Poezja drogowskazem wartości - Obrazek 1

  Dnia 27 lutego 2018 r. w pracowni multimedialnej Zespołu Szkół w Serokomli odbył się szkolny konkurs recytatorski ,, Poezja drogowskazem wartości”. Wzięło w nim udział 20 uczniów klas IV-VII oraz jeden uczeń gimnazjum. Każdy z uczestników recytował dowolny utwór poetycki związany z motywem przewodnim konkursu – wartością istotną w życiu młodego człowieka ( ojczyzna, rodzina, miłość, przyjaźń, wiara, zdrowie, mądrość, życzliwość, szczerość, odpowiedzialność itp.). Organizatorom konkursu – paniom Marzenie Sala                oraz Małgorzacie Wójcik – zależało na wypromowaniu uczniów uzdolnionych pod względem recytacji.

  Zwycięzcami konkursu recytatorskiego ,, Poezja drogowskazem wartości” zostali:

  kategoria klasy IV - V                                                                                  kategoria klasy VI - VII

  I miejsce – Weronika Kłoda (IVa)                                                             I miejsce – Amelia Mazur (VIa)

  II miejsce – Julia Więsek (IVb)                                                                   II miejsce – Weronika Dorosz (VIa)

  III miejsce – Maria Biaduń (IVa)                                                                III miejsce – Mateusz Żaczek (VIIb)

                                                                                                                           kategoria gimnazjum

                                                                                                                                   I miejsce – Michał Mitosek (IIIb)

  Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczył im Wicedyrektor Paweł Frydrych. Już za dwa tygodnie Amelia Mazur i Weronika Dorosz będą reprezentowały naszą szkołę  w  XIX Międzywojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy Ludowej w Woli Osowińskiej. Wszystkim uczestnikom konkursu ,, Poezja drogowskazem wartości” dziękujemy za propagowanie piękna poezji polskiej!

                                                                                                                                 Małgorzata Wójcik, Marzena Sala

 • Europejski Dzień Logopedy

  W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy serdecznie zapraszamy na przegląd wierszyków logopedycznych, który odbędzie się w dniu 14.03.2018r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół w Serokomli w pracowni świetlicy(przy bibliotece).

  W programie spotkania:

  - prezentacja logopedy Moniki Suska „Aby moje dziecko mówiło wyraźnie”;

  - przegląd wierszyków w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia logopedyczne.

                                                    Organizatorzy:                                  Monika Suska

                                                                                         Barbara Pietruszka

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 1

  „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – to główne hasło akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, również w naszej szkolnej było ono myślą przewodnią.

  W miesiącu lutym w Zespole Szkół w Serokomli trwała akcja „Luty miesiącem bezpiecznego Internetu” -   pedagog, psycholog, nauczyciel  informatyki i świetlicy przeprowadzili szereg działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

  Psycholog i pedagog szkolny przeprowadziły zajęcia we wszystkich klasach Zespołu Szkół w Serokomli łącznie z zerówkami na których to uczniowie byli uświadamiani o zagrożeniach i niebezpieczeństwach czyhających w sieci. Uczniowie mieli  możliwość obejrzeć filmy i bajki edukacyjne  promujące bezpieczne zachowania i wziąć udział w dyskusji dotyczącej w/w problemu.  Na zajęciach z informatyki, świetlicowych i zajęciach specjalistycznych  uczniowie wykonywali prace plastyczne min: plakaty,  które zostały wyeksponowane na gazetkach szkolnych.

  Zwracano uczniom uwagę jak ważną cechą jest szacunek, bez którego nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji.

  Naszym działaniom towarzyszyło także 10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu:
  1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego,
  2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób,
  3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci,
  4. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail,
  5. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć,
  6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych,
  7. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr,
  8. Czytaj regulaminy,
  9. Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL,
  10. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

  Pamiętajmy!!!! To my tworzymy Internet dlatego oczekujmy, że będzie tam panował wzajemny szacunek i zrozumienie.

   

   

                                                                                                            Sylwia Jastrzębska -pedagog

                                                                                                            Ilona Bigoraj- psycholog

 • Polskie Las Vegas

  Polskie Las Vegas - Obrazek 1

  Tak uczniowie klasy VI a nazwali Montownię Zagadek w Lublinie, w której byli 24 stycznia 2018 r. podczas wycieczki szkolnej. Podzieleni na cztery grupy mieli 60 minut, żeby wydostać się z zamkniętego pokoju pełnego łamigłówek (Kraina Czarów, Psychiatryk, Cela, Skarbiec). Przy odrobinie spostrzegawczości, logicznego myślenia i wzajemnej współpracy wszystkim się to udało! Rozrywki dostarczył im też spektakl ,, Sposób na Alcybiadesa” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Obejrzeli go w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Czy istnieją sposoby na nauczycieli? Czy można nie uczyć się, a pozornie umieć? Sztuka na podstawie książki Edmunda Niziurskiego daje odpowiedź na te i inne pytania.  McDonald’s  też był dla szóstoklasistów swego rodzaju rozrywką – dostarczył im energii życiowej i jeszcze bardziej poprawił dobry nastrój. Trzy rozrywki w jednym mieście – czemu nie!

                                                                                                                         Małgorzata Wójcik, Ilona Zajglic

 • Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej

  Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej - Obrazek 1

   

  W dniach 21 oraz 23 listopada 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Serokomli odbyły się szkolne zawody sportowe w piłce nożnej halowej. Ich organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego. Głównymi celami Turnieju Piłki Nożnej Halowej było: popularyzacja piłki nożnej halowej wśród dzieci i młodzieży, wyłonienie najlepszej drużyny w tej grze zespołowej, przeciwdziałanie patologiom poprzez zachęcanie dzieci             i młodzieży do udziału w zorganizowanych imprezach sportowych, propagowanie zdrowego stylu życia. Zawody sportowe odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy VII oraz  II-III gimnazjum. Przed przystąpieniem zawodników do gry odbyło się losowanie kolejności meczów, które były rozgrywane systemem ,, każdy z każdym”. Wszelkie kwestie sporne rozstrzygał podczas meczów sędzia główny.

  Zwycięzcami Turnieju Piłki Nożnej Halowej zostali:

  kategoria dziewczęta                                                                  kategoria chłopcy

  I miejsce – drużyna klasy VII a  (10p )                        I miejsce – drużyna klasy III a   (15p)

  II miejsce – drużyna klasy II a    (7p)                           II miejsce – drużyna klasy VII b ( 7p)

  III miejsce – drużyna klasy III b  (6p)                          III miejsce – drużyna klasy II b   (6p)

   

  Zwycięzcami Turnieju Mini Piłki Nożnej Halowej zostali:

  kategoria dziewczęta                                                                  kategoria chłopcy

  I miejsce – drużyna klasy VI b    (12p)                            I miejsce – drużyna klasy VI a   (12p)

  II miejsce – drużyna klasy VI a   (9p)                             II miejsce – drużyna klasy VI b   (9p)

  III miejsce – drużyna klasy IV b  (6p)                           III miejsce – drużyna klasy V       (6p)
   

  Zwycięskie drużyny podczas apelu otrzymały złote medale oraz dyplomy, natomiast zespoły zajmujące II i III miejsce – dyplomy. Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów w sporcie!

                                                                                          Małgorzata Wójcik, Krystyna Ociesa, Robert Gruba

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Serokomli
  ul. Warszawska 28
  21 - 413 Serokomla
 • /25/ 755 45 09

Galeria zdjęć