Nawigacja

 • Warsztaty muzyczne

  Warsztaty muzyczne - Obrazek 1

  W dniach 19.01, 22.01, 23.01.2018r w Zespole Szkół w Serokomli dla uczniów uczęszczających na zajęcia chóru szkolnego oraz dla uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną odbyły się warsztaty muzyczne. Warsztaty poprowadził Pan Marek Dziedzic, nauczyciel muzyki w szkole w Koszalinie. Zajęcia odbywały się dla zróżnicowanej wiekowo grupy, podczas zajęć świetlicowych. Celem warsztatów było rozwijanie zdolności
  i umiejętności muzycznych dzieci oraz zainteresowanie uczniów różnymi formami kontaktu
  z muzyką. W warsztatach uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Hanna Niedziółka oraz Wicedyrektor Pan Paweł Frydrych. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość rozwijania takich umiejętności jak:

  • Ćwiczenie „stop” z wykorzystaniem instrumentów muzycznych;
  • Wyrabianie skupienia uwagi na zmianie tempa oraz wprowadzenie pojęcia „allegro”;
  • Ćwiczenia usprawniające koordynacje rąk;
  • Nauka piosenki „John Kanaka”- śpiewanie z prowadzącym wg. sposobu „call and responde”;
  • „Sanna”- piosenka o zimie z akcentami perkusyjnymi;
  • Gra na dzwonkach- ćwiczenia 1-5 up and down- jako ćwiczenie przygotowawcze;
  • Piosenka „Na zielonej łące”- gra na dzwonkach (respektowanie pauz)
  • Śpiewanie piosenek regionalnych przy akompaniamencie gitary;
  • Zabawa wyciszająca „Jadę na wycieczkę do Jokohamy i pakujemy walizki…”

  Zajęcia muzyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz pogłębiły umiejętności w zakresie wiedzy muzycznej. W ramach podziękowania, nasi uczniowie wręczyli Panu Markowi Kartę-Gitarę, będącą symbolem zamiłowania do muzyki, którą wykonali pod opieką Pani Sylwii Jastrzębskiej.


                                                                                                                                        Wychowawcy świetlicy:

  Elżbieta Kozarska

  Monika Suska

  Barbara Jurkowska

 • Bal Karnawałowy świetlicy

  Bal Karnawałowy świetlicy - Obrazek 1

  W dniu 24 stycznia wychowawczynie świetlicy zorganizowały Bal Karnawałowy dla wszystkich uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną. Dzieci poprzebierały się
  w różnorodne, barwne i pomysłowe kostiumy, prezentując ulubione postacie z czytanych na świetlicy i z rodzicami w domach bajek czy też ulubione zawody. Na tę szczególną uroczystość przybyły: wróżki, księżniczki i królewny. Nie zabrakło też kowboja
  i policjanta, którzy ochraniali wszystkich uczestników balu.

  Oprawę muzyczną, tańce, konkursy i zabawę przy muzyce, przygotowały uczennice kl. IIA  gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni Pani Krystyny Ociesa. Bal okazał się nie tylko atrakcyjną formą spędzenia czasu w szkole, ale także ciekawym sposobem na poznanie marzeń i zainteresowań naszych podopiecznych, czy też przełamanie barier i nieśmiałości. Dzieci, aktywnie uczestnicząc w konkursach, prezentowały swoje umiejętności, wykazały się wielką odwagą. Wszystkich zwycięzców przeprowadzonych konkursów nagrodziła Pani Wicedyrektor Marzena Sala. Pozostali uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

  Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu balu.

   

  Wychowawcy świetlicy:

  Elżbieta Kozarska

  Monika Suska

  Barbara Jurkowska

 • Rekrutacja do Przedszkola na rok 2018/2019

  Poniżej zamieszczamy Zarządzenie nr 2/2018 Wójta Gminy Serokomla z dnia 2 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniajacym do Przedszkola Publicznego w Zespole Szkół w Serokomli oraz kryteriów i obowiązujacych dokumentów w tych postępowaniach

  rekrutacja_przedszkole.pdf

 • Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej na rok 2018/2019

  Poniżej zamieszczamy Zarządzenie Nr 1/2018 Wójta Gminy Serokomla z dnia 2 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych pubicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019, dla których Gmina Serokomla jest organem prowadzącym.

   

  Zarzadzenie_Nr1.2018_rekrut._Szk._Podst..pdf

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1

  Dnia 23 stycznia 2018 roku o godzinie 12.30 odbyła się w przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

  Dzieci z tej okazji  pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowały  uroczystość, na którą zostali zaproszeni Bacie i Dziadkowie. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci.

  Dzieci w swoich salach przygotowały również  poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz soków. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Wychowawcy klas powitali ich ciepłymi słowami oraz w imieniu swoim i wszystkich pracowników szkoły złożyli serdeczne życzenia. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

   

  Aneta Kłoda

 • Zabawa karnawałowa w Przedszkolu

  Zabawa karnawałowa w Przedszkolu - Obrazek 1

            W dniu 22.01.2018r. w Przedszkolu w Serokomli odbyła się dla dzieci zabawa karnawałowa.

  Na tę wyjątkową okazję zaproszono do prowadzenia zabawy animatorów, którzy przebrani byli za klaunów. Zachęcali wszystkich do tańca i zabaw przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły  wspólnie ze swoimi paniami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, dzieci bawiły się wesoło. Podczas przerwy przedszkolaki częstowały się przekąskami.

  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom a to było głównym celem.

   

  Aneta Kłoda  

 • 28.01.2018

  Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

 • Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku

  Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku - Obrazek 1

   

 • Warsztaty w Gminnej Bibliotece

  Warsztaty w Gminnej Bibliotece - Obrazek 1

  Dnia 12 grudnia 2017r dzieci z grupy trzylatków były na warsztatach plastycznych w Bibliotece Gminnej. Wspólnie z paniami tam pracującymi przedszkolaki wykonywały kartki Bożonarodzeniowe. Ich zadaniem było przyklejenie choinki, ozdób, życzeń świątecznych. Dzieci rozwijały zdolności plastyczne, popularyzowały tradycje świąteczne. Następnie przekazały kartki wraz  z życzeniami swoim rodzicom. Dzieci bardzo chętnie wykonywały prace i były zadowolone.

   

  Aneta Kłoda

 • Dekorowanie pierników

  Dekorowanie pierników - Obrazek 1

  Dnia 19 grudnia 2017r dzieci z przedszkola z grupy Motylki wspólnie z nauczycielkami dekorowały pierniczki. Dzień wcześniej jedna z mam upiekła pierniki i zakupiła kolorowe pisaki. Dzieci przystąpiły do dekoracji, kształtowały umiejętności artystyczne i manualne. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

   

  Aneta Kłoda

 • Mikołaj w Przedszkolu

  Mikołaj w Przedszkolu - Obrazek 1

   

  Dzieci z grupy trzylatków pierwszy raz witały Mikołaja w  Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę a nawet lęk. Maluszki najpierw zaśpiewały piosenkę i recytowały wspólnie wierszyk. Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent. Rodzice i wychowawczyni robili pamiątkowe zdjęcia.

   

  Mikołaj w Przedszkolu - Obrazek 2

   

   

  Mikołaj musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w starszych grupach.

   

                                                                                                                   Aneta Kłoda

 • Jasełka

  Jasełka - Obrazek 1

  Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. W różnych sferach życia człowieka trwają intensywne przygotowania do świąt, w trakcie których przekazywane są tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe młodszemu pokoleniu.

  Wigilia jest świętem radości, pojednania, życzliwości. Kultywując tradycje świąteczne, licznie zgromadzona społeczność parafialna spotkała się w kościele przed Mszą św. – Pasterką, by wspólnie przeżyć ten czas w niepowtarzalnej atmosferze wspólnego kolędowania. Młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przedstawiła jasełka. Wprowadziły one zgromadzonych w nastrój tamtych lat, przybliżyły stroje i warunki życia ludzi.

  Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w uświetnienie tego wyjątkowego spotkania.

   

  Danuta Drejka

 • Roraty - konkurs

  Roraty - konkurs - Obrazek 1

  Dzieci naszej szkoły przystąpiły do konkursu parafialnego, dotyczącego obecności na roratach. Po każdym nabożeństwie rozdawano elementy do planszy adwentowej. 21 grudnia 2017r. roztrzygnięto konkurs. W drodze losowania, wśród osób, które  zgromadziły komplet naklejek na planszy, wyróżniono 3 osoby do nagrody głównej. Pozostałe osoby otrzymały ciekawe nagrody pocieszenia.

  Nagrodę główną otrzymali: Karol Białecki - klasa IIIb, Julia Antas – klasa IIIa, Roksana Michalak – klasa IIIa.

  Bardzo dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy umożliwili dzieciom uczestnictwo w roratach, dali tym samym wspaniałe świadectwo wiary.

  Danuta Drejka

 • Wigilia klas I-III

  Wigilia klas I-III - Obrazek 1

  22 grudnia 2017 r. odbyła się wigilia szkolna dla najmłodszych. Przypomniano zebranym, czym jest spotkanie wigilijne i jak należy się zachować. Zapalono świecę - symbol nadejścia Zbawiciela. Odczytano fragment Ewangelii św. Łukasza, wspólnie zaśpiewano kilka kolęd. Pani Dyrektor Hanna Niedziółka wprowadziła zgromadzonych w nastrój świąteczny, złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Rozdano opłatek i popłynęło wiele miłych słów, serdecznych życzeń.

  W drugiej części spotkania wyróżniono osoby, które wzięły udział w konkursie ,,Choinka przestrzenna”. Wszyscy otrzymali pierwszą nagrodę, ponieważ prace wykonane były przy udziale rodziców i znacznie wykraczały poza poziom i umiejętności dzieci w tym przedziale wiekowym. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

  Osoby, które przystąpiły do konkursu:

  Klasa Ia: Izabela Zdunek, Bartosz Michalak, Konrad Jasiński, Klaudia Gągała, Konrad Lipka, Kacper Kociel, Bartosz Węgrzynowicz, Patrycja Symbor, Bartosz Kołodyński.

  Klasa Ib: Julia Węgrzynowicz, Kacper Izdebski, Dominika Kwoczko, Dawid Zych.

  Klasa II: Nikola Bancerz, Wiktoria Symbor.

  Klasa IIIa: Agata Krawiec, Roksana Michalak, Adam Rościński, Julia Sobiecka, Maciej Drewnik, Dawid Michalak, Julia Antas, Nikola Jasińska, Michał Szewczyk, Aleksandra Kociel, Gabryjela Wojciechowska.

  Klasa IIIb: Hubert Kwoczko, Krystian Misiński, Damian Gasiuk, Karol Białecki, Konrad Biaduń, Marek Ręcławowicz, Mikołaj Karwowski, Aleksandra Szymanek, Klaudia Zych.

  Danuta Drejka

 • Jasełka w Przedszkolu

  Jasełka w Przedszkolu - Obrazek 1

   

  Dnia 20 grudnia 2017 r. dzieci z grupy czterolatków przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców. Trzylatki i pięciolatki przedstawiły krótką część artystyczną wprowadzającą w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci kształtowały umiejętność wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną. Całej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek. Na koniec Pani Dyrektor Hanna Niedziółka złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

   

  Aneta Kłoda

 • Pasowanie na Przedszkolaka

  Pasowanie na Przedszkolaka - Obrazek 1

  Dnia 9 listopada 2017 roku odbyło się Pasowanie na przedszkolaka, do którego przystąpiły trzylatki. Dzieci otrzymały nazwę grupy „Motylki”. Najpierw przedszkolaki pod opieką wychowawczyni Anety Kłoda i Pani Jadwigi Jawoszek przedstawiły to, czego nauczyły się w przedszkolu. Następnie Pani Dyrektor Hanna Niedziółka pasowała dzieci na przedszkolaka. Pani Wicedyrektor Marzena Sala wręczyła im na pamiątkę dyplomy. Rodzice przygotowali dla dzieci niespodzianki – drobne upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

   

  Pasowanie na Przedszkolaka - Obrazek 2

   

                                                                                                                                               Aneta Kłoda

 • Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne - Obrazek 1

   

  Życzymy Wam wszystkim
  zdrowych i pogodnych
  Świąt Bożego Narodzenia.
  Niech ten czas spędzony
  w gronie najbliższych
  napełni Wasze serca spokojem i radością.
  Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
  towarzyszy  Wam przez całe  Wasze życie,
  a szczere i najpiękniejsze
  Bożonarodzeniowe życzenia
  spełniają się w każdym momencie.

   

  Radosnych Świąt!

   

  Uczniowie i Pracownicy
  Zespołu Szkół w Serokomli

 • Egzamin ósmoklasisty - przykładowe arkusze egzaminacyjne

  Egzamin ósmoklasisty - przykładowe arkusze egzaminacyjne - Obrazek 1

  Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała w poniedziałek, 18 grudnia 2017 r. przykładowe arkusze egzaminacyjne egzaminu ósmoklasisty (E8) przeprowadzanego od roku szkolnego 2018/2019 z:

  • języka polskiego
  • matematyki
  • języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego, włoskiego).

  Arkusze opublikowane są na stronie internetowej CKE.

  W przypadku wszystkich ww. przedmiotów opublikowane zostały:

  • arkusze egzaminacyjne:

  – w formie standardowej (dla uczniów bez niepełnosprawności oraz dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się);
  – w formie dostosowanej do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami, w tym: niesłyszących i słabosłyszących, niewidomych i słabowidzących, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową spowodowaną mózgowym porażeniem dziecięcym;
  – dla cudzoziemców.

  • zasady oceniania rozwiązań zadań wraz z przykładowymi ocenionymi rozwiązaniami zadań otwartych.

  Dodatkowo w przypadku przykładowych arkuszy egzaminacyjnych z języków obcych nowożytnych opublikowane zostały nagrania (w formacie .mp3) do zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu oraz transkrypcje nagrań.

  Zadania w przykładowych arkuszach egzaminacyjnych będą sprawdzały stopień opanowania wszystkich wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

  Siódmoklasiści mogą zatem jeszcze nie potrafić rozwiązać części zadań – przed nimi jeszcze prawie półtora roku na realizację wszystkich wymagań określonych w podstawie programowej i – tym samym – pełne przygotowanie do egzaminu.

  Warto zatem przykładowe arkusze egzaminacyjne potraktować wyłącznie jako materiał poglądowy, wykorzystać go do wspólnych ćwiczeń wykonywanych w parach bądź małych grupach, przy wsparciu nauczyciela.

  Zdecydowanie odradzamy wykorzystywanie arkuszy jako materiału do przeprowadzania próbnego egzaminu, a tym bardziej jako materiału służącego ocenianiu wiedzy uczniów na bieżącym etapie. Przykładowe arkusze egzaminacyjne mają służyć przede wszystkim zapoznaniu uczniów z formułą arkusza egzaminacyjnego, który będzie obowiązywał na egzaminie ósmoklasisty od 2019 r. Stanowią niejako zbiór dodatkowych zadań, uzupełniający zadania opublikowane w informatorach.

  W grudniu 2018 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze egzaminacyjne służące do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty.

  (za Ministerstwem Edukacji Narodowej)

 • Roraty

  Roraty - Obrazek 1

  Dzieci, młodzież naszej szkoły gromadzą się licznie w kościele na roratach.

  Roraty to Msza Święta roratna, pot. Msza Święta roratni – pierwsza msza o wschodzie słońca w okresie adwentu. Jest to Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie. Nazwa mszy pochodzi od jej introitu, który zaczyna się od słów „rorate cæli desuper” („spuśćcie rosę niebiosa”). Charakterystycznym elementem rorat jest zapalanie świecy – Roratki - symbol Maryi, która w mroczny czas adwentowy w swoim łonie niesie światu Chrystusa - Światłość Prawdziwą. Wszyscy zgromadzeni w kościele zapalają przyniesione lampiony, oświetlają one mroki grudniowych dni. Światło jest symbolem Chrystusa. Prorocy zapowiadali Go jako światłość. Jezus Chrystus mówi o sobie: "Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, ...".   Ważnym przejawem adwentowej liturgii w naszej parafii jest przekazywanie w drodze losowania figury Matki Bożej. Po Mszy Świętej losowany jest uczeń, który ma przyjemność wraz z całą swoją  rodziną gościć w swoim domu figurkę  - daje to możliwość wspólnej rodzinnej modlitwy.

  Danuta Drejka

 • Noc filmowa

  Noc filmowa - Obrazek 1

  Uczniowie klasy II A gimnazjum,  po długim wyczekiwaniu,  wzięli udział w Nocy Filmowej przypadającej na 27 -28 października 2017r. , nad prawidłowym jej przebiegiem czuwali organizatorzy: Robert Gruba, Krystyna Ociesa i Paweł Frydrych. Było to wydarzenie kulturalno – profilaktyczne, którego celami było: ukazanie pozytywnych wzorców, zachowań  i postaw,  a także wskazanie skutków podejmowania niewłaściwych decyzji poprzez edukację filmową; kształtowanie wrażliwości uczniów na życie i zdrowie innych poprzez zajęcia profilaktyczne z elementami pokazu praktycznego w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej; integracja społeczności klasowej.

  Noc filmowa rozpoczęła się o godzinie 20:00 wspólną kolacją w postaci pizzy, zimnych i gorących napojów oraz innych przekąsek dostarczonych przez firmę cateringową „Benito”. Pierwszy seans filmowy rozpoczął się o godzinie 21:00 filmem „Miasto 44”, ukazującym tragiczne losy uczestników powstania warszawskiego. Po pierwszym seansie  pan Robert Gruba przeprowadził zajęcia  z pierwszej pomocy, na które składały się pogadanki i pokazy praktyczne: bandażowanie, stabilizowanie złamań oraz ćwiczenia sztucznego oddychania i masażu serca na fantomie. Młodzież chętnie uczestniczyła w wybranych przez siebie elementach pokazu, wcielając się w osoby ratujące innych lub poszkodowane. Następnie  odbyły się dwie projekcje filmowe. Film ,, Modelka” opowiadał o pogoni  współczesnej młodzieży  za sławą i konsumpcyjnym stylem życia, a komedia „Agentka” o perypetiach damskiej wersji Jamesa Bonda. Noc filmowa przebiegła spokojnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów,  którzy dzielnie powstrzymywali się od snu do wczesnych godzin rannych.

                                                                                                      Robert Gruba, Krystyna Ociesa, Paweł Frydrych

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Serokomli
  ul. Warszawska 28
  21 - 413 Serokomla
 • /25/ 755 45 09

Galeria zdjęć