Aktualny czas

Niedziela 18.11.2018

Program Insta.Ling dla Szkół

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Dzięki uczestnictwie Zespołu Szkół w Serokomli Programie Insta.Ling dla Szkół uzyskaliśmy bezpłatny dostęp do systemu dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Szczegółowe informacje u nauczycieli języka angielskiego.

Poprawa jakości kształcenia ogólnego w Gminie Serokomla

Szczegółowe informacje i najnowsze wydarzenia
w tym miejscu KLIK

• 100 lat Niepodległej - Obrazek 1

,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
    zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka.
    Kto chce ten może, kto chce ten zwycięża,
     byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy”.

9 listopada 2018r. w Zespole szkół w Serokomli odbył się uroczysty apel, upamiętniający jubileusz stu lat odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólnie świętowali wszyscy od dzieci 3 – letnich, po uczniów klas VIII i młodzież klas III gimnazjalnych. O godzinie 1111 społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski (4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego). Montaż słowno – muzyczno – taneczny przypomniał nam ,,okruchy naszej historii”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby dzień tak wyjątkowy zapadł na długo w naszej pamięci.

• Warszawa, 8 listopada 2018 roku

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie,

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

• Spotkanie z ratownikiem medycznym - Obrazek 1

W październiku naszą szkołę odwiedziła pani, która pracuje w Pogotowiu Ratunkowym jako ratownik medyczny.

Na spotkaniu z uczniami klas II i III udzieliła instruktażu oraz zademonstrowała tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pani ratownik uświadomiła uczniom na czym polega jej praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomiła uczniom iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniała uczniom ważne telefony alarmowe .

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Obrazek 1

W miesiącu październiku nasza szkoła brała udział w akcji edukacyjnej „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem akcji było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczycie prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”.

• W roku szkolnym 2018/2019 Lubelski Kurator Oświaty organizuje - we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli - konkursy przedmiotowe dla uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.
    Poniżej zamieszczamy Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i klas gimnazjalnych województwa lubelskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 oraz terminarz ich przeprowadzania.

O szczegółach organiacyjnych konkursów przeprowadzanych na etapie szkolnym będą informować nauczyciele poszczególnych przedmiotów.

• 28.09.2018

Moduł Ogłoszenia został zmodyfikowany

• Z plecakiem do kościoła - Obrazek 1

W niedzielę 9 września 2018r. wszystkie dzieci klas I rozpoczynające naukę w szkole podstawowej przyniosły do kościoła plecaki w nich przybory szkolne. Na uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12,00 Ksiądz Proboszcz Henryk Domański dokonał uroczystego błogosławieństwa dzieci, ich rodziców, wszystkich zgromadzonych na Eucharystii, oraz plecaków i przyborów szkolnych. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki z modlitwą do Anioła Stróża.

Danuta Drejka

• Zespół Szkół w Serokomli