Aktualny czas

Sobota 24.02.2018

Program Insta.Ling dla Szkół

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Dzięki uczestnictwie Zespołu Szkół w Serokomli Programie Insta.Ling dla Szkół uzyskaliśmy bezpłatny dostęp do systemu dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Szczegółowe informacje u nauczycieli języka angielskiego.

liczba odwiedzin: 205607

Poprawa jakości kształcenia ogólnego w Gminie Serokomla

Szczegółowe informacje i najnowsze wydarzenia
w tym miejscu KLIK

• Warsztaty muzyczne - Obrazek 1

W dniach 19.01, 22.01, 23.01.2018r w Zespole Szkół w Serokomli dla uczniów uczęszczających na zajęcia chóru szkolnego oraz dla uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną odbyły się warsztaty muzyczne. Warsztaty poprowadził Pan Marek Dziedzic, nauczyciel muzyki w szkole w Koszalinie. Zajęcia odbywały się dla zróżnicowanej wiekowo grupy, podczas zajęć świetlicowych. Celem warsztatów było rozwijanie zdolności
    i umiejętności muzycznych dzieci oraz zainteresowanie uczniów różnymi formami kontaktu
    z muzyką. W warsztatach uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Hanna Niedziółka oraz Wicedyrektor Pan Paweł Frydrych. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość rozwijania takich umiejętności jak:

• Bal Karnawałowy świetlicy - Obrazek 1

W dniu 24 stycznia wychowawczynie świetlicy zorganizowały Bal Karnawałowy dla wszystkich uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną. Dzieci poprzebierały się
    w różnorodne, barwne i pomysłowe kostiumy, prezentując ulubione postacie z czytanych na świetlicy i z rodzicami w domach bajek czy też ulubione zawody. Na tę szczególną uroczystość przybyły: wróżki, księżniczki i królewny. Nie zabrakło też kowboja
    i policjanta, którzy ochraniali wszystkich uczestników balu.

Oprawę muzyczną, tańce, konkursy i zabawę przy muzyce, przygotowały uczennice kl. IIA  gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni Pani Krystyny Ociesa. Bal okazał się nie tylko atrakcyjną formą spędzenia czasu w szkole, ale także ciekawym sposobem na poznanie marzeń i zainteresowań naszych podopiecznych, czy też przełamanie barier i nieśmiałości. Dzieci, aktywnie uczestnicząc w konkursach, prezentowały swoje umiejętności, wykazały się wielką odwagą. Wszystkich zwycięzców przeprowadzonych konkursów nagrodziła Pani Wicedyrektor Marzena Sala. Pozostali uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

• Poniżej zamieszczamy Zarządzenie nr 2/2018 Wójta Gminy Serokomla z dnia 2 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniajacym do Przedszkola Publicznego w Zespole Szkół w Serokomli oraz kryteriów i obowiązujacych dokumentów w tych postępowaniach

rekrutacja_przedszkole.pdf

• Poniżej zamieszczamy Zarządzenie Nr 1/2018 Wójta Gminy Serokomla z dnia 2 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych pubicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019, dla których Gmina Serokomla jest organem prowadzącym.

Zarzadzenie_Nr1.2018_rekrut._Szk._Podst..pdf

• Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1

Dnia 23 stycznia 2018 roku o godzinie 12.30 odbyła się w przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

Dzieci z tej okazji  pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowały  uroczystość, na którą zostali zaproszeni Bacie i Dziadkowie. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci.

• Zabawa karnawałowa w Przedszkolu - Obrazek 1

W dniu 22.01.2018r. w Przedszkolu w Serokomli odbyła się dla dzieci zabawa karnawałowa.

Na tę wyjątkową okazję zaproszono do prowadzenia zabawy animatorów, którzy przebrani byli za klaunów. Zachęcali wszystkich do tańca i zabaw przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły  wspólnie ze swoimi paniami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, dzieci bawiły się wesoło. Podczas przerwy przedszkolaki częstowały się przekąskami.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom a to było głównym celem.

• 28.01.2018

Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany