Nawigacja

Aktualny czas

Wtorek 21.08.2018

Program Insta.Ling dla Szkół

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Dzięki uczestnictwie Zespołu Szkół w Serokomli Programie Insta.Ling dla Szkół uzyskaliśmy bezpłatny dostęp do systemu dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Szczegółowe informacje u nauczycieli języka angielskiego.

liczba odwiedzin: 241568

Poprawa jakości kształcenia ogólnego w Gminie Serokomla

Szczegółowe informacje i najnowsze wydarzenia
w tym miejscu KLIK

 • 08.08.2018

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

  22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość w szkole poprzedzona była mszą św., na którą licznie zgromadzili się uczniowie i ich rodzice. Oprawę liturgiczną mszy św. przygotował chór szkolny pod kierunkiem opiekunów. W szkole uroczystość poprowadzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Pani Dyrektor omówiła pracę szkoły w bieżącym roku szkolnym, zwracając szczególną uwagę na sukcesy naszych uczniów. Wręczyła świadectwa z paskiem i nagrodę książkową uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen przekraczającą 4,75. Wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów z najwyższą średnią na poszczególnych etapach edukacyjnych. Wyróżniła ucznia, który otrzymał najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego. W tym dniu nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły uczniom o rok programowo niższym. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Przedstawicielka Rady Rodziców ogłosiła wyniki konkursu ,,Klasa na medal”, zwycięzcy otrzymali dofinansowanie do wycieczki szkolnej w przyszłym roku po 300 zł. Pani Dyrektor życzyła wszystkim miłych, wesołych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

 • Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 1

  Dnia 17.06.2018 podczas „Święta Truskawki” na boisku GLKS „Polesie Serokomla” został rozegrany Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Serokomla. W turnieju brały udział cztery drużyny klas IV szkół podstawowych z okolicznych gmin.

  Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Serokomla Piotr Chaber i zaproszeni goście: Starosta Łukowski Janusz Kozioł, Prezes PKS w Łukowie Tomasz Madoń, z-ca wójta Aneta Mazur oraz  sekretarz gminy Teresa Ponikowska.

  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi piłkarze, którzy po ponad 1,5 godzinnej rywalizacji zajęli I miejsce wygrywając ze wszystkimi uczestniczącymi drużynami. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny nagrodzili osobiście: Wójt Gminy Piotr Chaber, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Justyna Gruba oraz Robert Gruba – organizator turnieju. Wszyscy życzyli uczestnikom sukcesów i rozwoju dalszej piłkarskiej kariery.

 • Paintball 2018 - Obrazek 1

  W dniu  04.06.2018 miała miejsce kolejna edycja  popularnej strzelanki paintballowej. Tym razem wzięli w niej udział uczniowie klasy IIIB gimnazjum oraz opiekunowie: Robert Gruba i Barbara Czajka. Celem wycieczki  do Siedlec i Sokołowa Podlaskiego było propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz integracja zespołów klasowych. Uczniowie obejrzeli   film  pt. „Miłość pisana Braillem" – ujmująca historia dziewczy, która nieodwacalnie traciła wzrok, lecz chciała realizować  swoje marzenia. Po filmie odbyło się forum dyskusyjne z nauczycielem akademickim Uniwersytetu Humanistyczo – Przyrodniczego w Siedlcach. Rozmawiano  o tolerancji, niepełnosprawnośći,  o wzajemnym szacunku dla odmienności. Była to cenna lekcja wychowawcza dla młodzieży.   Punktem kulminacyjnym wycieczki była  gra o charakterze strategiczno – obronnym: paintball. Strzelanka oparta na scenariuszu wojskowym dostarczyła uczestnikom dużo pozytywnych emocji. Podczas gry uczniowie ćwiczyli umiejętności taktyczne oraz działanie w zespole. Scenariusz strzelanki został wzbogacony o rozgrywkę popularnej gry Counter Strike. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Dnia 12 maja 2018r. w Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian. Głównym organizatorem konkursu było Czemiernickie Towarzystwo Regionalne. Najważniejsze jego cele to: rozbudzanie zainteresowań poezją Marianny Bocian, inspirowanie poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad tekstem literackim, kształtowanie kultury żywego słowa. W konkursie wzięło udział 43 recytatorów z powiatów: radzyńskiego, lubartowskiego, bialskiego i łukowskiego.
  W kategorii klas IV – VI poezję Marianny Bocian recytowało 18 uczniów. Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Serokomli reprezentowała Weronika z klasy VI a. Zarecytowała ona wiersz Marianny Bocian pt. „Opis”, który bardzo spodobał się publiczności, dlatego została nagrodzona gromkimi brawami. Otrzymała dyplom uczestnika konkursu i przywiozła ze sobą bagaż doświadczeń z dziedziny kultury żywego słowa.

 • Najnowsze technologie w filmie i teatrze - Obrazek 1

  Dnia 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V a, VI a i VI b wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Warszawy, którą zorganizowali nauczyciele poloniści. W Planetarium ,, Niebo Kopernika” obejrzeli film pt. ,, Halo Ziemia” na temat komunikacji międzyludzkiej. Fascynujące było to, że dzięki technologii fulledowej obrazy, muzyka i dźwięki otoczyły ich ze wszystkich stron. Następnie zwiedzili od kulis Polskie Radio S.A. Zapoznali się z jego historią, pracą ludzi radia, zwiedzili studia nagraniowe i emisyjne. W studiu koncertowym Patrycja i Gabrysia miały debiut muzyczny, gdyż zagrały na fortepianie swój ulubiony utwór. Kolejnym punktem programu był Teatr Polski, w którym uczniowie obejrzeli spektakl  ,, Podróże Guliwera” w reżyserii Jarosława Kiliana. Połączenie techniki żywego planu, animacji i projekcji dało wyjątkowo udane efekty w ukazaniu świata liliputów i wielkoludów. Dzięki utworowi Swifta uczniowie przekonali się, że nic nie jest nam dane raz na zawsze, że to, co mamy, należy doceniać i pielęgnować!   

 • Szanowni Rodzice…

  W dniu 13.06.2018r.(środa) o godz. 9.50 w gabinecie specjalistycznym odbędą się warsztaty „Wykorzystanie gier edukacyjnych w niwelowaniu zaburzeń rozwojowych” dla uczniów i rodziców kl. I-III Szkoły Podstawowej”. Warsztaty przeprowadzą specjaliści szkolni.

  godz. 9.50-10.35 klasa IIIB SP

  godz. 10.45-11.30- klasa IA SP i II SP

  godz.11.45- 12.30- klasa IB SP

  godz. 10.45-11.30,(18.06.2018r. poniedziałek)- klasa IIIA SP

  Specjaliści przychodzą po uczniów do klasy o wyznaczonej godzinie.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Serokomli
  ul. Warszawska 28
  21 - 413 Serokomla
 • /25/ 755 45 09

Galeria zdjęć