Nawigacja

Aktualny czas

Niedziela 20.05.2018

Program Insta.Ling dla Szkół

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Dzięki uczestnictwie Zespołu Szkół w Serokomli Programie Insta.Ling dla Szkół uzyskaliśmy bezpłatny dostęp do systemu dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Szczegółowe informacje u nauczycieli języka angielskiego.

liczba odwiedzin: 224982

Poprawa jakości kształcenia ogólnego w Gminie Serokomla

Szczegółowe informacje i najnowsze wydarzenia
w tym miejscu KLIK

 • Konkurs Karaoke w języku angielskim - Obrazek 1

  Dnia 26 kwietnia 2018 r. czworo uczniów Zespołu Szkół w Serokomli wzięło udział w konkursie Karaoke w języku angielskim w Zespole Szkół w Kocku. Oprócz walorów artystycznych uczestnicy oceniani byli pod względem poprawności wymowy angielskiej. Uczennica klasy IIA gimnazjum w Serokomli wyśpiewała zaszczytne I miejsce, a uczennice z klasy VIa i VIb zajęły III miejsce. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem nauczycieli języka angielskiego p. Magdaleny Sokołowskiej i p. Anny Krasnodębskiej. Nieoceniona okazała się również pomoc nauczyciela muzyki p. Barbary Bartczak, która pomagała przy doborze repertuaru.

 • Pasowanie na czytelnika - Obrazek 1

   W II semestrze 2017/2018 roku odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klas I na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Pani bibliotekarka Renata Cąkała zapoznała uczniów z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, zachęcała pierwszoklasistów do aktywnego uczestnictwa w życiu biblioteki, opowiedziała, jak należy korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Na zakończenie krótkiej ale ważnej uroczystości, nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki długo będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu. Pani bibliotekarka założyła karty umożliwiające korzystanie z zasobów biblioteki. Nowo pasowani czytelnicy tłumnie ruszyli do wypożyczenia pierwszych książek ze szkolnej biblioteki. Od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.

 • Św. Stanisław Kostka - Patron dzieci i młodzieży - Obrazek 1

  „ Do wyższych rzeczy jestem powołany i pragnę dla nich żyć”

  / św. Stanisław Kostka /

  Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Ten młody polski szlachcic, podobnie jak Samuel usłyszał Boga wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!” (! Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom.

  Dnia 8 kwietnia w niedzielę Miłosierdzia Bożego – młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z chórem szkolnym pod opieką p. Barbary Bartczak, p. Elżbiety Kozarskiej oraz wicedyrektora ZS w Serokomli p. Pawła Frydrycha przygotowali misterium o życiu tegoż świętego. Uroczystość ta miała miejsce po mszy św. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Serokomli.

 • Powitanie wiosny - Obrazek 1

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny.

   

  W imprezie uczestniczyli uczniowie klas I - III.

  Celem uroczystości było:

  - poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy,

  - kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji,

  - integrowanie społeczności klas I - III podczas wspólnej zabawy,

 • Przebudzeni do życia - Obrazek 1

   

  Dnia 20 marca 2018r. w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe  XII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia”. Wzięli w nich udział uczniowie gimnazjum Powiatu Łukowskiego, którzy prezentowali najcenniejsze dzieła literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających młodzieży na wyartykułowanie jej stosunku do siebie i świata. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III b gimnazjum Michał Mitosek., który zarecytował wiersz Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa” oraz fragment prozy Paulo Coelho „Alchemik”.

 • Międzywojewódzki Konkurs Poezji i Prozy Ludowej - Obrazek 1

  „Moje młode lata boce do tej kwili,
  jako my we lnianym zakryciu chodzili”

          (A. Bąkowa, Pamiętnik)

  W Woli Osowińskiej już po raz XIX odbył się Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. Jego głównym celem było propagowanie regionalnej literatury ludowej, przypomnienie bogactwa gwar obszaru województwa lubelskiego i ościennych. W tym konkursie, który odbył się dnia 17 marca 2018r., naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI a – Weronika Dorosz i Amelia Mazur. Teksty, które recytowały dziewczęta, były mówione gwarą kielecką. W konkursie w kategorii klas IV-VI wzięło udział aż 51 recytatorów z różnych szkół. Weronika Dorosz otrzymała wyróżnienie, zajmując IV miejsce. Obie uczennice podczas występu były ubrane w lubelski strój ludowy, dzięki czemu uzyskały maksymalną ilość punktów za ogólny wyraz artystyczny. Choć nie zajęły jednego z czołowych miejsc w konkursie, to i tak go wygrały, bo zwycięzcą zawsze jest ten, kto pokonuje swoje słabości i nigdy się nie poddaje!

 • Mistrz ortografii 2018 - Obrazek 1

  Dnia 22 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się konkursy ortograficzne: „Mistrz Ortografii 2018” dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej oraz „Dyktando 2018” dla uczniów  klas gimnazjalnych. Celem konkursów było: propagowanie kultury języka polskiego, zachęcanie uczniów do samodzielnego pogłębiania znajomości polskiej ortografii, dbanie o systematyczną pracę nad poprawnością ortograficzną. Do konkursu  „Mistrz Ortografii 2018” przystąpiło dwudziestu uczniów szkoły podstawowej, a do konkursu „Dyktando 2018” dziewięciu uczniów gimnazjum. Forma konkursu - dyktando przygotowane przez p. Małgorzatę Wójcik dla uczniów klas IV-VII oraz przez p. Halinę Ociesa dla uczniów klas II-III gimnazjum..
   

 • Dyrektor Zespołu Szkół w Serokomli informuje,

  iż w dniu 5 kwietnia 2018 r. o god. 14.00
  (sala gminastyczna)

   

  odbędzie się spotkanie informacyjne 
  z Przedstawicielami
  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie
  dotyczące istoty choroby meningokokowej
  oraz zalecanych sposobów postępowania
  w przypadku jej wystąpienia

   

  Wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką serdecznie zapraszamy

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Serokomli
  ul. Warszawska 28
  21 - 413 Serokomla
 • /25/ 755 45 09

Galeria zdjęć